Mějte krásnější život a domov díky úpravám interiérů II.

Začali jste

po přečtení minulého článku sbírat pro vás zajímavé obrázky a dělat postupně prostor ve svém životě? Máte už aspoň 7 obrázků – vystříhaných ve složce či uložených v počítači ve speciální složce nebo na pinterest.com?

Jakým způsobem jste si začali dělat prostor ve svém životě?

Kdo potřebujete pošťouchnout, stáhněte si jednoduchý návod přes toto tlačítko

ivakolarova.cz_potrebuji-postouchnout

Dneska…

 • si vyberete pěkný předmět, nazývám ho osobní interiérový předmět (je to dlouhé, chce to vymyslet kratší – své tipy pište do komentářů – autor(ka) jména, který budu používat, má u mě 60 minutovou konzultaci),
 • umístíte si ho na promyšlené místo,
 • dozvíte se, jak s ním pracovat, aby vás v životě podpořil.

IvaKolarova.cz_vlna_1,5

Mějte věc, která je krásná právě pro vás

Toto je zásadní pro záměr, aby váš život byl krásnější díky promyšleným úpravám interiérů!  O hlubokém významu krásy na váš život jste četli v předminulém článku. Radila jsem vám, abyste měli ve svém interiéru předmět, který vás bude těšit. Klidně ať vybočuje z běžného normálu.

Vyzkoušejte si to. Pořiďte si krásnou věc, která potěší vás. Dovolte si to. A dovolte si právě to vybočení z běžného normálu. Vždyť o to tady jde. Je to léčivé. Pořiďte si něco bláznivého nebo luxusního či dokonce kýčovitého. Pamatujte, že hledáte, takže to možná časem dáte pryč. Nebo také ne.

Zkrátka přichází čas na to, aby jste si už vnesli do svého života změnu – něco nového, nyní majícího podobu:

 • zastrčeného předmětu, který náhodou objevíte (obraz po babičce),
 • dekorace, která se vám líbí, jen jste na ni zapoměli,
 • věc, kterou máte rádi a používáte ji.
 • Nenešli jste? Běžte na lov – úplně nového objektu (zajímavá váza).

Záměrem je, aby jste probudil(a) svou vlastní jedinečnou krásu, objevil(a) své vlastní sny a mohl(a) tak žít svůj život, který vás postupně naplní.

Krásná věc na nás působí jako upřímný úsměv. Většině lidí se zvedne nálada, začnou mít hřejivý pocit u srdce, když se na ně kdokoliv vřele usměje. A když je to blízká osoba, s kterou máte hezký vztah, potom se člověk začne vznášet!  

A teď si představte, že úplně stejně to funguje, když si vyberete třeba nevšední vázu. Která ve vás může začít evokovat něco tajemného, nepoznaného. A najednou zjistíte, že máte velkou chuť začít studovat vysněnou španělštinu a dokonce máte i nápad, jak to zařídit s časem! Když se do toho pustíte, jde to samo! 

Iva Kolářová 

Naučte se těšit každý den s osobním interiérovým předmětem,

třeba zmíněnou vázou  – to znamená, že se na ní podíváte aspoň na 3 vteřiny, usmějete, potěšíte se, že ji máte a vidíte ji. Tuto medicínu užívejte 3x denně po dobu 7-28 dní.  ;-)

Časem zjistíte, že až vám bude těžko na duši, tak vám pohled na ni pomůže.  :) 

O váš „osobní interiérový předmět“ s láskou pravidelně pečujte

Pamatujte, že vztah roste pozorností i péčí. Naučte se takovému speciálnímu osobnímu předmětu vyjadřovat speciální péči – je to váš spojenec. Jednou týdně předmět omývejte, je-li to možné. Solnou lampu pod sprchu fakt nedávejte ;-) – raději ji otřete vlhkým utěrkou.

 • Osprchujte nebo omyjte octovou či slanou vodou.
 • Po osušení ho postavte na hodinu až celý den blíže světlu, nejlépe na přímé sluníčko nebo aspoň k oknu. Čerstvý vzduch a slunce dělá dobře každému. :)

IvaKolarova.cz_vlna_1,5

Vyberte osobnímu interiérovému předmětu speciální místo

Protože cílem je, aby váš život zkrásněl, mějte takový předmět na místě, kam se doma nebo v práci často díváte. Na místě, kolem kterého pravidelně, několikrát za den procházíte.

Místo, kde bude stát, viset nebo bude položen, udržujte v čistotě! Co nejčastěji otírejte prach. Žádné pavučiny! Toto místo není na odkládání telefonu, korespondence, ani oblíbené knížky.

Pro volbu místa můžete využít  znalostí umění práce s prostorem feng-shui.

Nejlepší zkušenost jsem sama a moji klienti udělali, když takový předmět dali do místa intuitivně a moc o tom nepřemýšleli. Až čas ukázal, PROČ to tak mělo být, čím byl člověk obohacen.

Osobní interiérový předmět dávejte na vybrané místo s radostí 

Udělejte si z toho malou oslavu. Nedávejte ho tam jen tak, bezmyšlenkovitě. Naopak využijte síly tohoto životního okamžiku A řekněte si – v duchu, nahlas – co si přejete, s čím má vám  pomoci, jak vás má podpořit nebo potěšit.

Mně pomáhají při psaní těchto příspěvků svíčky a solná lampa. 

Svíčky to je oheň. A ohnivá energie je o radosti ze života i tvoření

 IvaKolarova.cz_vlna_1,5

Přínos osobního interiérového předmětu pro vás

Pochopíte až to prožijete. Brzy zjistíte, jak podporuje vaši vnitřní krásu, vaše vnímání sama sebe. Budete se to objevovat po kouskách. Dopřejte tomuto procesu čas, mějte trpělivost. Když vytrváte, zjistíte, že spolu s krásou, se vám začnou v životě vyskytovat náhody a nečekané události. A vy na ně budete reagovat – to může být pro vás též nové.

 Zdá se Vám to až moc jednoduché?!

Ano, je to jednoduché. Už mě totiž přestalo bavit pořád něco komplikovaného řešit, pracovat s tabulkami, někde sdílet svá trápení, abych pak zjistila, že to byly vyhozené peníze a čas.

Chci totiž žít, radovat se, tvořit a milovat. Proto jsem si sama vymyslela tento systém promyšlených úprav interiérů, které jsou v souladu s člověkem, přírodou a životem – jeho přirozeností, rytmy.

Tahle zdánlivá jednoduchost, právě dělá v životě zásadní změny a zázraky. Jak jsem už o tom psala

Prostředí a jeho vliv na člověka je jako kapající voda na kámen. Jedna kapka jen sklouzne. Ale když má kapající voda čas a prostor, vyhloubí i tvrdý kámen.

Stejně tak na nás působí naše prostředí. Nenápadně, ale stále.

Je na nás, zda toho využijeme. Ale to už znáte.

Tak se do toho pusťte i vy!  >>  Dělat promyšlené úpravy interiérů = být ve flow a dle toho průběžně ladit domovy, pracovní místa a další prostory >> Je to jednoduché a já vás budu ráda učit, jak na to.

IvaKolarova.cz_vlna_1,5

Vaše dnešní konkrétní kroky 

chcete-li hezčí bydlení, krásnější život, mít jasno v životě, jsou – vybrat si:

 • osobní interiérový předmět, 
 • místo, kam ho dáte, 
 • záměr, ve kterém vás má podpořit.  

IvaKolarova.cz_vlna_1,5

A napište mi do komentářů, co vás zajímá dalšího k tomuto tématu, s čím chcete poradit, pomoci. Nebo napište, jak vás tento článek obohatil, k čemu vás inspiroval. Posílíte tak svou radost. A někoho povzbudíte, když budete sdílet váš úspěch.

Iva Kolářová
Návrhářka reDesignu interiérů,
stavební inženýrka s 15letou praxí,
která i vás naučí jak s lehkostí upravovat své interiéry, aby ony pak hýčkal vás. :)

Vypracuje vám NÁVRH interiéru nebo jeho dílčích úprav (tzv. reDesign), poskytne odborné KONZULTACE. Tato práce je její vášní přes 14 let.
Objednejte si Ivin e-book "9+1 tipů, jak ladit domov pro skvělý život" a proměňte své sny o krásném interiéru a spokojeném životě v každodenní realitu .
 
Ivě můžete napsat nebo se ji zeptat na iva@ivakolarova.cz
Používáte FB? Připojte se ke skupině Ladíme domov pro skvělý život.
Komentáře