Interiérová konzultace s přesahem do psychologie

Už roky se pravidelně stává, že během konzultací pro zpříjemnění interiéru často ladíme interiér vnitřní. Ono to dává logiku, že:

Že jakmile se začne ladit prostředí „tam venku“ (doma, v práci), přijde potřeba změny „tam uvnitř“ (v nitru – změna zastaralých pohledů, blokujících přesvědčení – myšlení a duše)

Nedělám terapie, nedělám regrese

Pracuji s „úpravou“ prostoru, toho vnitřního. Někdo to nazývá koučinkem, jiný terapií, další mentoringem – osobně se, že jsem průvodkyně na cestě životem, a jako nástroj k tomu používám vědomé úpravy interiéru.

Klienti jsou nadšení

Ale také v rozpacích, a s těmi se rozcházíme.

Pak jsou ti, se kterými řešíme návrh a úpravu jejich bydlení – prostě návrhářská „klasika“ – probíhá interiérové konzultace, architektonické návrhy, poradenství s výběrem stavebních materiálů a řešení, barev, přemístění nábytku, doplnění vybavení atd. atd.

 

Ti první mi důvěřují a otevřou se mi

A pak se nestačíme divit jaké zázraky se dějí. :) Je to plné emocí – směje se štěstím, brečí se i tiše a klidně (smířeně) zažívá.

 

A víte co, já vám zde zveřejním (po domluvě s klientkou) jeden mail:

„Ahoj Ivo,

… Děkuji za poslání této krásné věty „V Tvém mailu cítím, jak si více věříš a víš, že zvládneš žít svůj život sama za sebe a dokážeš se sama postarat o své nové bydlení.“
Dodává mi sílu.
Pouštím se do vyplňování Tvého dotazníku pro zpětnou vazbu:
  1. Proč jsi mě oslovila – s čím jsem Ti měla pomoci. Proč sis vybrala právě mě – co Tě přitáhlo? >> Znala jsem tě z osobního plážového setkání, webu a i z přednášek v knihovně. Tušila jsem, že od Tebe mohu očekávat zajímavou pomoc.
  2. Co jsi očekávala od konzultace? Získala jsi to? >> Od konzultace jsem očekávala, že vysvětlíš Petrovi, že byt není vhodné zařizovat tak, aby v něm rychle bylo vše, co si představuje (získala jsem to). Pak jsem se těšila na rady, jak byt a čím vybavit (částečné získání – toto by chtělo mnohem víc času)
  3. Co Tě překvapilo? Co jsi dostala navíc? Co bylo jinak? >> Velmi jsi mě překvapila tím, že dokážeš druhému říct, co potřebuje slyšet tak, aby si sám našel odpovědi a měl pocit, že na to sám přišel. Překvapilo mě s jakou hloubkou jsi se o mě a Petra zajímala. To, že zabloudíme do psychologie jsem nečekala. Navíc jsem dostala rady, že je šikovné si z kartonu vytvořit nábytek v reálné velikosti a přemisťováním v místnosti zjišťovat, zda mi to takto bude vyhovovat. Nečekala jsem, že se pustíme do výběru barev výmalby a že mi celý byt doporučíš umýt vodou s octem.
  4. Jak Ti je 2 týdny po konzultaci? Čím jsem změnila Tvůj život? >> Začala jsem si vážit bydlení a tuším, že si tam dokáži vytvořit nový domov, kde se mi bude líbit. Uvědomila jsem si, že mohu mít ohromnou sílu vytvořit si pěkný život. Moc jsem potřebovala slyšet, že se i bez Petra o sebe dokáži postarat. Za toto otevření očí ti moc děkuji. Také bylo moc příjemné být v přítomnosti někoho, kdo nejen pozitivně uvažuje ale navíc se zajímal o mé představy, sny, životní plány, hodnoty. Bylo krásné cítit, že mi chceš pomoci. Také je moc inspirující, co jsi dokázala během plážového podnikání vytvořit.
  5. Vyplatila se Ti konzultace? >> Ano vyplatila.
  6. Komu konzultace se mnou doporučuješ? >> (toto ještě přijde upravit, protože Markéta pochopila otázku jinak. :)) >> Zatím nikomu. Před svou maminkou jsem o tobě pěkně mluvila.
Měj se pěkně :-)
Market

 

Mé srdce se tetelí blahem

A vím, že i to Markétino. A dalších žen, které takto už přes 12 let navádím. Proto i:

Vzniká nový projekt – Architektura Harmonie

Vím o něm už pár let, ale až teď uzrává čas, teď klíčí a vystrkuje první výhonek. Počítám, že v květnu bude ten pravý čas, kdy bude růst a košatět se. Zajímá vás? Podívejte se na něj tady:

Iva Kolářová
Návrhářka reDesignu interiérů,
stavební inženýrka s 15letou praxí,
která i vás naučí jak s lehkostí upravovat své interiéry, aby ony pak hýčkal vás. :)

Vypracuje vám NÁVRH interiéru nebo jeho dílčích úprav (tzv. reDesign), poskytne odborné KONZULTACE. Tato práce je její vášní přes 14 let.
Objednejte si Ivin e-book "9+1 tipů, jak ladit domov pro skvělý život" a proměňte své sny o krásném interiéru a spokojeném životě v každodenní realitu .
 
Ivě můžete napsat nebo se ji zeptat na iva@ivakolarova.cz
Používáte FB? Připojte se ke skupině Ladíme domov pro skvělý život.
Komentáře