MŮJ PŘÍBĚH

12 let navrhuji promyšlené (úpravy) interiérů, které jsou v souladu s Vámi, přírodou a přirozeným životem

Díky této mé vášni měním svět a Váš život, aby byl krásnější a naplněnější 

Jsem designérka promyšlených interiérů, architektka domova harmonie. 

Původem stavební inženýrka s 15 letou praxí v architektonických ateliérech a stavebních projekcích.  

Nyní navrhuji a učím, jak si uspořádat a vylepšit jakýkoliv prostor, aby byl krásný, praktický, v souladu s přirozeným životem a podporující jedinečnost člověka, jeho plány i sny. 

Vlastně architekturu (funkčnost) a interiérový design (krásu) propojuji s osobním rozkvětem. 

Mé silné stránky

 • Dokážu vyladit jakýkoliv prostor, když mám k dispozici dostatek času a Vaši důvěru. 
 • Objevím praktické řešení tam, kde ho druzí nevidí. 
 • Dokážu Vás naladit na jiný úhel pohledu, i na těžkou životní situaci, a Vám se moc uleví. 
 • Když dostanu důvěru, vnímám souvislosti a to, co Vám daná situace přináší pozitivního. 

 

Vypracovávám návrhy interiérového designu i architektonické studie, poskytuji konzultace pro vyladění bydlení nebo pracovního místa, píšu e-booky, pořádám přednášky a poslední rok učím své klienty promyšleně ladit interiér, aby podpořil:

 • pochopení, kdo jsou, 
 • objevení jejich vlastních krásy a snů, 
 • proměnu snů ve skutečnost, 
 • jejich osobní a profesní vývoj,
 • konkrétní záměr - něco pochopit nebo se naučit, 
 • dodržet stanovený plán,
 • vytrvat,
 • rozhodnutí mít šťastný a naplněný život. 

Moje první životní vzpomínky

jsou, jak jsem pokreslila babičce stěnu a v dětském pokojíčku opakovaně stěhovala svůj malý stoleček se dvěma židličkami. 

Od dětství s nadšením upravuji každý prostor, kde k tomu mám prostor. Rodiče a spolubydlící často nechápali, proč "neustále" přesouvám nábytek, upravuji výzdobu nebo měním barvy kolem nás. Ovšem s výsledky byli spokojeni. :)

Toto své zaujetí pro práci s prostorem, aby fungoval pro své obyvatele co nejlépe, jsem podpořila studiem oboru Navrhování pozemních staveb na Stavební fakultě Vysokého učení technického v Brně a zmíněnou praxí v architektonických ateliérech i stavebních projekcích. V této době jsem moc ráda chodila na kontrolní dny na stavbách, protože jsem se vždy něco nového z milovaného oboru dozvěděla a viděla jsem, jak mnou nakreslené čáry se mění v reálnou stavební konstrukci nebo nábytek.  

Projektování jsem měla moc ráda. Ale "něco" tomu chybělo. A život šel dál... 

 

... přišlo těhotenství, mateřství, péče o děti. A můj život udělal kotrmelec: 

Změnilo se prostředí a lidé kolem mě. Téměř ze dne na den jsem se dostala z mužského prostředí, kde vládne logika, do ryze ženského světa, kterému kralují city, intuice, neviditelné síly, životní rytmy, principy přirozeného života a soulad s přírodou. 

Mateřství bylo a je velmi obohacující období v osobním životě a v mém případě i v profesním životě 

Protože díky zdravotním problémům jsem se zajímala více o homeopatii a aromaterapii, která pracuje se systémem 5 elementů, stejně jako tradiční čínská medicína. Odtud to byl krůček a poznala jsem starověké umění práce s prostorem feng-shui a čínskou kosmologii. Zároveň s nimi jsem byla seznámena s baubiologií (naukou o vztahu člověka a jeho obydlí i jeho vnějším okolí), permakulturou, přírodními materiály a stavbami. Byla jsem tímto poznáním pohlcena, že jsem celé hodiny o ničem jiném nemluvila, a tím získala první privátní zájemce o mé konzultace a návrhy úprav interiérů

 

Naše domovy jsou komplexnější

Nejsou to jen čtyři stěny a jejich vybavení. Jsou to i vztahy a energie každého člověka. A ruku na srdce, každý jsme svět sám pro sebe. Abych tyto světy lépe pochopila, pustila jsem se do studia Školy vědomého rodičovství, astrologie a astroher (určitý druh konstelací).

Získala jsem tak dobrý základ pro hlubší práci s úpravami interiérů pro konkrétního člověka. Psychologii a vrozený potenciál považuji za hodně důležitý pro spokojený a naplněný život, proto když to situace vyžaduje, spolupracuji i s astroložkou, která udělá hlubší analýzu nativního horoskopu pro ideální koncept změn v bydlení. 

Tahle individuální komplexní péče o klienta bylo to "něco", co mně chybělo v práci. To jeho propojení s jeho prostorem tak, aby se prostředí stalo člověku přítelem, bezpečím a inspirací, tak jak to zákazník potřebuje.  

 

Díky svým rozsáhlým znalostem jsem pomohla každému,

kdo stál o můj styl poradenství a návrhů. Všem, komu jsem dala radu, navrhla řešení úprav jeho bydlení nebo kanceláře, udělala návrh interiérového designu, se začalo dařit lépe. Byli spokojenější a úspěšnější.

Jen na mě mé znalosti měly minimální účinky. Nechápala jsem to! A dokonce se to začalo zhoršovat. 

Aby ne, když jsem hledala stále venku. A nevěnovala jsem pozornost přáním svého vlastního nitra. Byla jsem zde pro druhé, ale ne pro sebe. Ani jsem si moc nevšímala toho, že ve vlastním bytě mi "něco" chybí. 

Musela jsem si sáhnout na dno. Vyhořela jsem. Fyzicky jsem se zhroutila. Psychicky už několik měsíců před tím. Jak jsem se snažila být dokonalá. Pro druhé. 

 

Pomohlo mi, že jsem konečně i pro sebe začala používat své umění 

Musela jsem být trpělivá. Naslouchat svým potřebám. Dělat vše intuitivně. Dělat věci, které odporovaly logice, mým znalostem a klidu v rodině. Díky této mé odvaze (pro mě to byla obrovská odvaha, si toto dovolit!!!) a tomuto procesu jsem našla sama sebe, uviděla své vlastní sny, které jsem opět začala snít. Díky tomu začal můj život plynout. 

 • Nejdřív jsem si pustila do života i v našem bytě barvy.
 • Pokračovala jsem přesuny nábytku.
 • Začala jsem používat záclony, barevné závěsy, polštáře a další.

 A začaly se dít věci - zázraky běžných dní.    

Prožila jsem si, že to "něco", co mi všude chybělo, je krása a harmonie. Dvě často opomíjené životní kvality. 

Krása, která se primárně líbí mně.  

Byla jsem v šoku! 

Do té doby jsem krásu považovala za něco navíc, za přidanou hodnotu. Pravda v interiérovém designu se s ní hodně pracuje, ale že by byla až tak důležitá?! 

 

Ale teď vím, že je zásadně důležitá, pokud člověk chce žít svůj vlastní život a tu svou vnitřní krásu!

Krása hraje zásadní roli v našich životech

 

Od puberty jsem si nikdy nedovolila plánovitě se obklopovat krásou, ačkoliv jsem se vždy z krásných věcí radovala. Neboť bylo „důležitější“, aby prostředí bylo funkční a vyhovovalo druhým. Dekorace byly zbytečnosti, na něž se akorát práší. 

Změna mého vnímání krásy nastala právě zásluhou mateřství, díky společnosti žen. Vzpomněla jsem si, že jsem jako malá holčička svět kolem sebe ráda zdobila. A pustila jsem se do studia navrhování interiérového designu. S úžasem jsem zjistila, že skvělý designér, je též dobrý psycholog, který návrh upravuje nejen podle technických norem, ale i dle plánům a snům klientů. Díky tomu se přede mnou rozprostřely nové obzory, do kterých jsem radostně vlétla. 

Od té doby pracuji i s náladou prostoru - barvami, tvary, počty, strukturami materiálů. Je to úžasná alchymie! A výsledkem je

příjemné, harmonické bydlení, a tak spokojení i šťastní klienti. 

Návrhy úprav prostoru dělám s ohledem na stávající vybavení, časové možnosti a rozpočet 

Protože ne každý interiér se musí kompletně předělat, aby byl pěkný a útulný. 

Ne každý chce změně a návrhům věnovat dlouhý čas.  

Když se ví jak na to, pak k zásadní proměně atmosféry prostředí stačí přeskládat stávající vybavení, změnit barevnost textilií, repasovat tři stávající dekorace a koupit jednu židli. Výsledkem jsou klienti okouzleni. 

Velkou výzvou je, aby se prostor stal krásným, funkčním a stálo to minimum námahy a peněz. Je to náročné, ale ne nemožné. 

Někdy je to hotová detektivka, kdy zažíváme s klienty napětí než přijde nápad. Avšak odměnou za jeho realizaci je spokojenost a radost z příjemného bydlení nebo pracovního místa. 

 

Nyní propojuji úpravy interiérů i s osobním rozkvětem 

Protože jeden poznatek může někomu pomoci, ale jinému ublížit. Například zelená barva  u jednoho podpoří tvořivost, ale druhého z ní bolí hlava.

Obklopit se krásou je zásadní, pokud chceme nalézt tu svou vlastní jedinečnou krásu. Ale každý máme vnímání krásy jiné. Proto klienty povzbuzuji, aby měli ve svém prostředí něco, co je potěší. 

Vědomé úpravy v bydlení nebo pracovního místa pomáhají rozhýbat život žádaným směrem, ale také pomůžou s realizací plánů. Jasně, že nezaručí úspěch a že se situace bude vyvíjet bez problémů. Ale vámi zvolený obraz, vás vždy může upamatovat na váš cíl a povzbudí vás ve vaší každodenní práci. Jeho výběru věnujte potřebný čas, neboť tato investice se vám bohatě vrátí zpět: 

Jmenuji se Iva Kolářová.
Semeno života jako symbol Vašeho rozkvětu
E-book pro Vás zdarma po vyplnění Vašeho e-mailu a jména:

"Pečujte o svůj domov, on pak bude hýčkat vás." 

Iva Kolářová 

2.11. a 23.11. 2017 přijďte na další přednášky z cyklu 

Chcete také takový návrh úpravy interiéru? 

Objednejte si nezávaznou 15 min. skype / telefonní KONZULTACI zdarma: