Mějte krásnější život a domov díky úpravám interiérů I.

Toužíte po hezčím bydlení?

Nebo lepším životě? Už máte dost chaosu kolem sebe a zmatku ve své hlavě. Chcete mít jasněji. Víte, že pro svůj úspěch potřebujete srozumitelnější každý den.

Hledáte řešení, inspiraci, prohlížíte si časopisy, brouzdáte na internetu, listujete knihami, ptáte se ostatních na radu. Nebo zatím sníte s otevřenýma očima.

To je dobře! Sny jsou důležité. A vůbec nevadí, že se časem mění. Naopak. Průběžná změna snů a plánů svědčí o vašem vývoji.

Přináším vám snadné a elegantní návody, jak na to – díky promyšleným úpravám vašeho domova, kanceláře, pracovního místa …

Udělejte něco pro to, aby se vaše sny staly skutečností 

Nezáleží na tom, zda chystáte změnu interiéru, rekonstrukci, stěhování, a to už za měsíc, rok. Případně to plánujete za pár let. Nebo se na to nechystáte, protože to z nějakých důvodů nejde. – Odpovědi na otázku „Proč to nejde?“ se najdou vždy. :(

Případně chcete „jen“ lepší život či mít jasno.

Opakuji, není podstatné v jaké fázi jste a co chcete.

Podstatné je, zda máte touhu – po hezčím bydlení, životě, zorientování.  Máte? Pokud ano, následující řádky jsou i pro vás.

Začněte jednoduše – obrázky

Shromažďujte obrázky, které vás zaujmou – barvou, konkrétním vybavením, náladou, stylem, atmosférou, činností, která se na nich odehrává.

Obrázky z časopisů, prospektů, novin si vystřihujte a z knížek si je ofoťte. Vše dávejte do složky.

Na internetu máte víc možností. Fotky si ukládat do svého počítače –  do složky nebo třeba do PowerPointu. Nejelegantnější řešení mi teď přijde sdílená aplikace pinterest.com, ke které máte přístup všude, kde je připojení k netu.

1. tip: 

Při vytváření nové nástěnky, můžete zvolit, aby byla tajná. Pak si bez obav můžete u fotek psát poznámky o svých pocitech, přáních, touhách a co vás na konkrétní fotce zaujalo.

2. tip:

Zmíněné komentáře si pište u všeho. Věřte, že si už za týden budete vybavovat stěží, co vás na které fotce zaujalo.

Tím, že začnete sbírat obrázky, které se vám líbí, začnete vylepšovat své potřeby krásy, cit, vkus. Je to nejjednodušší a nejlevnější způsob, jak zjistit, co se líbí vám. Neříkám, že nejrychlejší. Zato získáte kvalitu, jasno a v budoucnu při pořizování nové věci nesáhnete vedle.

Určitě znáte to pořekadlo: „Práce kvapná …“ Tak při návrhu interiérového designu, v architektonických studiích a pořizování nových věcí to platí trojnásobně!

Připravte se na změnu k lepšímu a udělejte si pro ni prostor

Mezitím, co budete shánět inspiraci, zařiďte, aby k vám mohlo něco* nového, něco hezčího přijít. Vždyť taky jdete raději na kávu do kavárny, která je světlá, prostorná, je v ní místo, než když je přeplněná lidmi, starými omšelými věcmi, dokonce zakouřená a hlučná! A to něco* se rozhoduje úplně stejně.

*Co je to něco?!  Cokoliv, co si přejete. Například:  

Avšak domov tvoří i vztahy a vaše celá osobnost, proto to něco může vypadat i takto:

 • zlepšení komunikace s partnerem nebo naopak nový partner,
 • dítě bude sdílnější a tím se zlepší váš vzájemný vztah,
 • pravidelné návštěvy příjemných lidí u vás doma nebo opačně,
 • konečně si naplánujete čas na pravidelné studium španělštiny,
 • po 12 letech získáte čas na své malování pro radost,
 • zlepšení vašeho soustředění,
 • kvalitnější spánek a …
 • … další a další – limituje vás pouze vaše fantazie.

Jak udělat prostor 

Proberte věci, které máte doma, na balkóně, v autě, v počítači, na ploše monitoru, v mobilu, v tabletu ve sklepě, na půdě, v garáži, na zahradě. Dělejte to postupně. Klidně si na to dejte rok. Rozhodně vytrvejte. Výsledky stojí za to!

Dělím to na 3 oblasti:

 • Zbavte se rozbitých věcí – nechte je opravit (porouchané rádio) nebo je vyhoďte (potlučené hrnky).
 • Pošlete dál nepotřebné (knihy, časopisy, těhotenské oblečení, když v časovém horizontu 3 let neplánujete další přírůstek).
 • Dejte věci tam, kam patří (dětské hračky do dětského pokoje).

Už jenom touto činností bude vaše bydlení hezčí. A zpřehledníte si svůj život! Zbavíte se chaosu kolem sebe a ve své hlavě. Nevěříte? Vyzkoušejte to třeba na a ve svém nočním stolku.  Za týden mi napište, jaké to je.

3. tip:

Máte věc, která neslouží, je rozbitá, ale chcete si ji z nějakého důvodu ponechat? Vtiskněte ji novou podobu (zašlé skříňce přelakujte dvířka a dejte nové úchytky) nebo funkci (nepoužívanou kuchyňskou mísu proměňte v krásný květinový obal).

… pokračování v dalším článku

Musím skončit! Aby jste měli prostor vydechnout, znovu nadechnout, popřemýšlet o zde napsaném a pustili jste se do toho. Chcete-li hezčí bydlení, krásnější život, mít jasno v životě, je pro to potřeba dělat konkrétní kroky. A ty vaše teď jsou:

 • sbírání obrázků, které vás zaujmou,
 • dělat postupně prostor pro to vaše něco*.

Kdo potřebujete pošťouchnout, stáhněte si jednoduchý návod přes toto tlačítko

ivakolarova.cz_potrebuji-postouchnout

IvaKolarova.cz_vlna_1,5

A napište mi do komentářů, co vás zajímá dalšího k tomuto tématu, s čím chcete poradit, pomoci. Nebo napište, jak vás tento článek obohatil, k čemu vás inspiroval. Posílíte tak svou radost. A někoho povzbudíte, když budete sdílet váš úspěch.

Iva Kolářová

Návrhářka reDesignu interiérů,
stavební inženýrka s 15letou praxí,
která i vás naučí jak s lehkostí upravovat své interiéry, aby ony pak hýčkal vás. :)

Vypracuje vám NÁVRH interiéru nebo jeho dílčích úprav (tzv. reDesign), poskytne odborné KONZULTACE. Tato práce je její vášní přes 14 let.
Objednejte si Ivin e-book "9+1 tipů, jak ladit domov pro skvělý život" a proměňte své sny o krásném interiéru a spokojeném životě v každodenní realitu .
 
Ivě můžete napsat nebo se ji zeptat na iva@ivakolarova.cz
Používáte FB? Připojte se ke skupině Ladíme domov pro skvělý život.

Komentáře