Pusťte si do života krásu a objevte sami sebe

Chcete mít krásný život? Toužíte tvořit krásné věci? Tak si konečně pusťte do života KRÁSU. Ale ne ledajakou! Dejte si záležet, aby byla taková, která se líbí vám. Protože krása, kterou vám někdo předepisuje, neplatí. Neplatí pro záměr:

poznat lépe sám(a) sebe a díky tomu dělat činnost, která vás těší, naplňuje a druhé obohacuje.

ivakolarova.cz_do-zivota-krasu_i

Vaše konkrétní KRÁSA je mocná čarodějka a zmůže mnohdy mnohem více než někteří terapeuti, konzultanti nebo konstelace. Vím, o čem mluvím. Prošla jsem si tím vším. Prošla jsem to pro sebe i pro vás. Vy těmito cestami nemusíte jít. Ušetřený čas, energii a peníze věnujte realizaci svého přínosu pro ostatní. Navíc zmíněné je na dlouho a často to hodně bolí. Zbytečně. A ještě vás to drží v minulosti. Teď je doba nalézat přímá a snadná řešení. O jednom si právě čtete.

Tento objev, že individuální vnímání krásy má zásadní vliv na osobní růst, mě zasáhl jako blesk z čistého nebe. Ve skutečnosti jsou za ním roky hledání harmonie v osobním životě, ve vztazích, v práci i ve společnosti. Jsou to i léta omylů, neúspěchů a pádů. Ovšem výsledek stojí za to – objevila jsem, čím vás můžu obohatit. A to učit vás, jak na vědomé – promyšlené úpravy interiérů pro šťastný a naplněný život, případně vám takový interiér navrhnout. Krásně se v tom prolínají obory, které spolu zdánlivě nesouvisí, avšak společně tvoří nádherný celek, který vás, mé čtenáře a klienty, naplní a učiní šťastnými. Propojuji znalosti a zkušenosti z architektury a designu, přes zdravé materiály, feng-shui, osobní růst, po mezilidské vztahy. Oblastí je více, přečíst si o nich můžete v mém příběhu. Díky jejich znalostem vznikl tento nový koncept významu krásy pro osobní rozkvět.

 

Proces “poznat lépe sebe díky kráse v interiéru”

funguje na principu: jakými kvalitami v interiéru se obklopíte, to ve svém nitru budete podporovat, posilovat a objevíte dosud neprojevené. Je to obdoba rčení: člověk je průměrem 5 lidí, s kterými je v úzkém kontaktu. A vy už víte z předešlých dvou článků, že prostředí má na nás ještě větší vliv než lidé.

Co myslíte, že v sobě podpoříte, když máte kolem sebe věci, které pořídil partner, vaši rodiče nebo i vy, ale s tím, že se to bude líbit partnerovi či dětem? Ano, podporují vaše vztahy, podporují vnitřní krásu ostatních. To je také prima. Jenže vám se nelíbí. To pak mají pro vás vzkaz, že nejste důležitý(á). Ani pro sebe!

Pojďme to spolu změnit. Teď je potřeba se postarat i o vás. Tím, že ve svém bydlení budete mít obrázek, vázu, květinu, cokoliv vám milé, dáte sobě a životu najevo: “Jsem tady a chci mít život, který se bude líbit i mně!”

 

Jak i vy můžete objevit svou jedinečnou krásu?

Nalézt, co se opravdu líbí vám, co vás pohladí po duši, vykouzlí úsměv na vaší tváři? Je to jednoduché:

začněte se obklopovat věcmi, barvami, materiály, které těší vás.

Pokud chcete poznávat lépe sebe, kdo jste vy, co vám jde nejlépe, jaké jsou vaše vlastní sny a přání, je zásadní, aby jste se obklopovali krásou, která je blízká vám. Ne takovými, o kterých si myslíte, že vyhovují partnerovi, dětem, rodičům nebo přátelům. Zde není místo pro kompromis a ohledy na druhé. V tomto životním úkolu si dovolte být sami za sebe, být sebestřední. Nebojte se toho! Vyděláte na tom všichni. Vy, vaši blízcí, vaše okolí, vaši klienti a přátelé. Díky tomu, že budete šťastnější, naplněnější, budete zářit. Tato záře je zasáhne tak, že se budou též cítit více milováni. A život zas bude o něco krásnější!

Malé cvičení: 

Odpovězte si upřímně, které z těchto 4 provedení fotografie vás teď oslovuje nejvíce. Je to to negativní, klasické, dvoubarevné nebo nepřirozeně barevné? Hrajte si  s tím, experimentujte. A překvapte se. :) 

Budete-li chtít fotky ve větší velikosti, napište mi.

ivakolarova.cz_do-zivota-krasu_ii

Vyzkoušejte si to. Pořiďte si krásnou věc, která potěší vás. Dovolte si to. A dovolte si i vybočit z běžného normálu. Pořiďte si něco bláznivého nebo luxusního či kýčovitého. Pamatujte, že hledáte, takže to možná časem dáte pryč. Nebo také ne. ;-)

Zvolený objekt – symbol vašeho nového životního stylu – dejte na místo, kde ho spatříte několikrát za den. Brzy zjistíte, jak podporuje vaši vnitřní krásu, vaše vnímání sama sebe. Budete to objevovat po kouskách. Dopřejte tomuto procesu čas, mějte trpělivost. Když vytrváte, zjistíte, že spolu s krásou, se vám začnou v životě vyskytovat náhody a nečekané události. A vy na ně budete reagovat. To může být pro vás též nové.

IvaKolarova.cz_vlna_1,5

“Uměla vidět v lidech krásu, zejména tam, kde ji sami neviděli.” 

z knihy, jejíž název jsem si nepoznamenala :(

IvaKolarova.cz_vlna_1,5

Zajímá vás toto téma více do hloubky? Stáhněte si TAHÁK – návod jak poznat lépe sebe sama.

Tahák si objednejte zdarma přes toto tlačítko:

ivakolarova.cz__15-07-16_KRASA

Iva Kolářová

Návrhářka reDesignu interiérů,
stavební inženýrka s 15letou praxí,
která i vás naučí jak s lehkostí upravovat své interiéry, aby ony pak hýčkal vás. :)

Vypracuje vám NÁVRH interiéru nebo jeho dílčích úprav (tzv. reDesign), poskytne odborné KONZULTACE. Tato práce je její vášní přes 14 let.
Objednejte si Ivin e-book "9+1 tipů, jak ladit domov pro skvělý život" a proměňte své sny o krásném interiéru a spokojeném životě v každodenní realitu .
 
Ivě můžete napsat nebo se ji zeptat na iva@ivakolarova.cz
Používáte FB? Připojte se ke skupině Ladíme domov pro skvělý život.

Komentáře