Podceňovaný vliv prostředí na spokojený život

V předešlém příspěvku jste si přečetli o tom, co můžete udělat, abyste ovlivnili svůj život a byli více šťastní. V tomto článku obrátíme pozornost na jeden aspekt, a to na PROSTŘEDÍ, ve kterém trávíte nejvíce času. Obvykle jím je vaše bydlení a místo, kde pracujete. Dále to jsou chaty, chalupy, ateliéry, dílny, meditační a relaxační prostory, dokonce i interiéry aut. Text nyní budu vztahovat k bydlení. Avšak uvedené se dá aplikovat na jakýkoliv interiér, tedy i na zmíněný automobil.

Přemýšleli jste někdy o svém bydlení stejně intenzivně, jako o filmu, který vás oslovil tak, že jste na něj několik dní prostě museli myslet?!

Měli by jste!

Protože prostředí, kde trávíte několik hodin denně na vás působí ještě intenzivněji než film, který vás chytil za srdce.

ivakolarova.cz_prostředí ma vliv na život

Sílu tohoto vlivu porovnávám s mocí kapající vody. Když má voda čas a prostor, dokáže vyhloubit i tvrdý kámen. Proto věnujte pozornost prostředí, kde trávíte pravidelně několik hodin denně. Na těchto stránkách najdete a budete nacházet snadné a rychlé návody, jak na to.

 IvaKolarova.cz_vlna_1,5

O tom, jak na člověka působí jednotlivé barvy, tvary vám dnes psát nebudu. Dnes se zaměřím na to, aby jste se zamysleli a procítili, jak na vás osobně působí následující oblasti. Pro lepší výsledek doporučuji, udělejte si pauzy mezi jednotlivými odrážkami. Například se protáhněte. Připraveni? Jdeme na to:

  • Prochází se vám pohodlně bytem nebo domem? Nenarážíte na zbytečné překážky? Dostává se vám prostoru, když přinášíte tašky s nákupem nebo když přijedete z dovolené s horou zavazadel?
  • Rozostřete zrak a rozhlédněte se kolem sebe. Jak vnímáte barevnost vašeho obydlí? Je vám příjemná, lahodí oku, sytí vaši duši, uklidňuje, poskytuje pocit útulnosti? Nebo naopak je moc dynamická? Jedna výrazně barevná místnost nevadí, ale kdyby byl výrazný celý byt, mohl by někoho vyčerpávat.
  • Čich je obecně podceňovaný smysl. A to je chyba. Naštěstí pro ty, které to zajímá, je tady alternativní druh medicíny aromaterapie, která využívá vůní za účelem podpory zdraví a psychické pohody člověka. Avšak zpátky k vůním a odérům ve vašem prostředí. Běžte na 3 minuty na balkón nebo aspoň k otevřenému oknu. Pak se vraťte zpět do prostoru, zavřete oči a nadechněte se. Co cítíte? Je to příjemné nebo hrůza? Vnímáte čerstvost, lehkost? Nebo opak?
  • Teď se zaposlouchejte. Jaké zvuky slyšíte? Příjemné či vás ruší? Už jste si zvykli, nevadí vám nebo naopak trpíte a nemůžete se pořádně soustředit? Pokud jste hodně unavení, zaposlouchejte se jaké zvuky jsou kolem vás a jak jsou intenzivní. Je-li to nepříjemné, udělejte s tím něco. Můžu vám poradit, jak na to.
  • Dotek vás hýčká. Jeho prostřednictvím přijímáme péči, a tak pocit bezpečí a lásky. Jak to máte ve vašem bydlení vy? Když se někde opřete, netlačí vás nepříjemné výstupky? Je pro vás příjemné na dotek místo, kde relaxujete, setkáváte se s rodinou a přáteli? Jaké pocity máte, když se holýma rukama opíráte o stůl? Chodíte doma rádi bosky?
  • Máte doma dostatek místa, kde se můžete příjemně na zemi protáhnout, že v leže natáhnete propnuté paže za hlavu i do stran?

Je toho hodně, že? A to jste si dnes přečetli jen o vlivu  barevnosti, vůních, zvucích, dotecích a dostatečného prostoru pro pohyb  na vaši vnitřní pohodu. A vnitřní pohoda, klid právě ovlivňují vaše pocity štěstí, naplnění, úspěchy v práci, ve vztazích a lásce.

Představte si, že cokoliv z toho zlepšíte dle vašich jedinečných potřeb a přání, bude vás při každém „setkání“ hýčkat a dělat podvědomou radost. Krásná představa, že?! Že nevíte, jak to udělat? Nevadí. Ráda vám s tím pomůžu. Pro začátek si objednejte e-book 5 tipů, jak si zpříjemnit domov a tím i život.  Těším se na sdílení vašich úspěchů, třeba v FB komunitě Ladíme domov pro skvělý život.

ivakolarova.cz_vedomé-úpravy

A na co se můžete těšit příště? V následujícím článku se dozvíte o významu krásy v interiéru. Těším se na vás!

A pamatujte, zeptat se mě můžete na iva@ivakolarova.cz.

Iva Kolářová
Návrhářka reDesignu interiérů,
stavební inženýrka s 15letou praxí,
která i vás naučí jak s lehkostí upravovat své interiéry, aby ony pak hýčkal vás. :)

Vypracuje vám NÁVRH interiéru nebo jeho dílčích úprav (tzv. reDesign), poskytne odborné KONZULTACE. Tato práce je její vášní přes 14 let.
Objednejte si Ivin e-book "9+1 tipů, jak ladit domov pro skvělý život" a proměňte své sny o krásném interiéru a spokojeném životě v každodenní realitu .
 
Ivě můžete napsat nebo se ji zeptat na iva@ivakolarova.cz
Používáte FB? Připojte se ke skupině Ladíme domov pro skvělý život.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů