Vylaďte své myšlení – vnitřní interiér na úspěch

Úspěch, prosperita, hojnost, peníze – slova, která jsou skloňována dnes a denně. Mnozí po nich toužíme. Ale často se hned nedaří, jak bysme chtěli. Pokud patříte mezi ty, kteří usilovně pracují, tvoří, tak jste se pravděpodobně setkali se situacemi, kdy:

  • nacházíte svá vlastní slova na cizích webech,
  • nebo vám přijdou e-mailem odjinud,
  • své texty čtete ve FB příspěvcích, které ale nejsou podepsané vašim jménem,
  • váš e-book nebo program někdo beze studu okopíroval, nebo aspoň jeho část,
  • a tak dále.

OLYMPUS DIGITAL CAMERANechci rozebírat, proč se to děje. Samotnou mě toto vloni připravilo o pár týdnů mého života, kdy jsem se vztekala, stěžovala jsem si, brečela, hledala odpovědi na otázku “Proč se mi to zase děje?” (Mnou vypracované výkresy v jedné stavební projekci si rádi podepisovali spolupracující kolegové. Takže šéf dle podpisů usoudil, že mám málo hotové práce. Přestože ve skutečnosti jsem makala, zůstávala v práci déle, abych odvedla, co nejlepší práci…) Výsledkem byla bezmoc. Protože i když jsem těm lidem konečně napsala, že se mi to nelíbí, tak nereagovali, nebo se obhajovali něčím, co nedává smysl. Však to sami znáte. Každopádně mě to stálo moře času, energie a pozornosti. Děsně mě to zbrzdilo při budování mého byznysu.

Rozhodla jsem se,

že to chci jinak, protože kde je vložená pozornost, to přece sílí. A já chtěla a chci posíli svůj byznys, svůj úspěch a sebe. Ne ty, kteří si bez dovolení berou. Rozhodnutí tedy padlo. Jen jsem vloni nevěděla jak na to, proto jsem řešení odevzdala osudu. Dál jsem pracovala na svém podnikání a průběžně upravovala své interiéry, abych podpořila svůj záměr.

Když jasně pojmenujete, co chcete, život vás povede

Ani to nemusíte pojmenovávat, stačí si to představit, prožívat výsledek a něco pro to udělat (já to řeším přes ladění pracovny). Ještě doporučuji spolupracovat se svou intuicí. Tím myslím i občasné odchýlení od plánů v diáři. Věřte, že se vám to v budoucnu bohatě vrátí. Tak jako se to děje mně – čím více důvěřuji vnitřnímu vedení, tím zažívám větší úspěch. Ano, podoba a představa úspěchu je věcí individuální! Proto se pro vnitřní spokojenost neřiďte vnějšími měřítky, zejména ne těmi konzumními. Například můj osobní úspěch je, že jsem napsala placený e-book. Jenže někteří lidé nechápou, co mě na tom těší. Rozumíte?

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPro vnitřní spokojenost je zásadní, abyste se naladili na své touhy. Naučte se to dělat i v situacích, které vás dostanou na kolena.

Zpátky k tématu – věděla jsem, že chci dojít k úspěchu a k tomu potřebuji umět zacházet se svou pozorností, zacílením, hospodařit s energií. A ten šibal život mi ukázal, že to všechno už dávno znám, da dokonce umím! Jen to odmítám. Prostřednictvím jednoho člověka ve mně znovu probudil mistrovství feng-shui, což je jiný příběh. Zmiňuji ho zde kvůli tomu, že feng-shui je o práci s energiemi, kterými jsou i čas, peníze, pozornost a vztahy. Z toho vyplynulo mé třídenní intenzivní čištění všech mých důležitých vztahů. Dozvědala jsem se mnoho zajímavého a hlavně mnou tehdy přehlédnutého. O jeden příběh se s vámi podělím, protože nese poselství pro situace, které jsem zmínila v úvodu. Je to řešení, jak přistoupit k situacím s opisovačema:

Životní dary často vnímáme jako problémy  a komplikace :(  

Ne, nezbláznila jsem se. Naopak, toto je pro mě ta AHA myšlenka, kterou jsem si objednala. Pro hlubším pochopení tohoto poselství vám zde svěřím bolestivou část svého života.

Nenáviděla jsem se, že jsem holka. Neměla jsem ráda vše, co se týkalo žen, jejich chování, ženství. Odmítala jsem ženský svět. Bylo to pro mě hotové peklo na zemi. Proč? No protože táta a jeho táta (děda) chtěli kluka! Podle jejich vnitřních přesvědčení jsou ženy něco méněcenného, nebo co (plně jsem do toho nepronikla).

A víte, co je sranda?! (teď už se dokážu tomu zasmát) Při zmíněné očistě vztahů jsem si uvědomila, že jsem byla pro svýho tátu a dědu DAREM! Když přemýšlím o jejich životech a koukám do nativního astrologického horoskopu mého táty, je to jasné – “narodila jsem se jim” oboum za odměnu, pro jejich potěšení.

Jenže to oni neviděli – nedovolili si odpoutat se od svých přesvědčení a přijmout skutečnost, že se narodila krásná holčička, a jen tak si to užít. Zkrátka neuměli důvěřovat tomu, že holčička je pro ně mnohem lepší než kluk. Protože jsem jim mohla pomoci vyléčit se z jejich nechuti vůči ženám.

PS: Nesnáším ty nikam nevedoucí boje mezi muži a ženami. Nikam to nevede. Akorát to zdržuje a odvádí pozornost od Života.

Co tomu říkáte? Já byla v první moment v šoku. Dnes jsem si tuto zkušenost převedla na svůj byznys a pro celou společnost. Sedí mi to jak zadek na hrnci. Vzkaz v tomto příběhu mi dává smysl a návod, jak přistupovat k životu. Vzkaz zní:

Uvěřte, že život pro vás chce to nejlepší  – vylaďte svou mysl na úspěch

OLYMPUS DIGITAL CAMERAZe začátku to bude chtít velkou náruč důvěry, že to tak je, ale věřte, že opravdu každá situace je pro vás obohacením. Pojďme společně změnit úhel pohledu na trápení, která jsem zmínila v úvodu. Začněme každý od sebe. Svým životem ovlivníme postupně druhé a ty zas delší. Nechtějme okamžité zázraky, které jsou krátkodobé. Chtějme trvalé změny k lepšímu. :)

Proměňme nepříjemné situace ve svou životní výzvu

Pojďme objevit, čím nás chtějí obdarovat i situace, které se nám nelíbí, trápí nás, bolí nás. Popřemýšlejme, zda nepotvrzují, že jdeme správně (proto nás druzí kopírují) / chtějí nás pošťouchnout (když se vzdáš ty, převezme štafetu někdo jiný) / vyburcovat naše sebevědomí (tohle tě nemůže rozhodit, obrň se vůči tomu) / zamyslet se nad možnou spoluprací (nestíháte, co když opisovač může být vašim skvělým zaměstnancem?) atd. Nebo: Jak nás ta situace má posunout (nemám daný projekt ještě rozšířit, prohloubit)?

Pojďme se zaměřit na ROZKVĚT

každého z nás, společenství i celé společnosti. Když toto uchopíme, co nejlépe – srdcem – tak ZMĚNÍME SVĚT K LEPŠÍMU.

Se změnou myšlení vám pomůže KRÁSA

Mně se změnou myšlení a sebepoznáváním pomohla a stále pomáhá používání krásy v interiérch, jak o tom píšu v článku Pusťte si do života krásu a objevte sami sebe. Nechte se inspirovat, jak objevíte to, co vlastně chcete vy – více o tom čtěte zde >>

Protože doba je rychlá a kdo má číst další článek, že?! Tak vám nabízím zkratku – součástí blogu je odkaz na TAHÁK – návod jak poznat lépe sebe sama. Pokud nechcete číst další článek, ale tahák vás láká, tak si ho objednejte zdarma přes toto tlačítko:

sipka-vlevo-tmava_ik

ivakolarova.cz__15-07-16_KRASA

S Láskou
kreativní vizionářka Iva
mimochodem můj životní úkol je UČINĚNÍ VIZE ;-)

PS: Kdo jdete do toho se mnou?!


Poznámka pro sdílení:

Tento článek, nebo jeho zkrácenou část, můžete použít na svých blozích, pokud viditelně (s aktivním prolinkem) uvedete autorku a webové stránky:
Iva Kolářová, designérka krásných a prosperujících interiérů, www.ivakolarova.cz/blog/  


Iva Kolářová

Návrhářka reDesignu interiérů,
stavební inženýrka s 15letou praxí,
která i vás naučí jak s lehkostí upravovat své interiéry, aby ony pak hýčkal vás. :)

Vypracuje vám NÁVRH interiéru nebo jeho dílčích úprav (tzv. reDesign), poskytne odborné KONZULTACE. Tato práce je její vášní přes 14 let.
Objednejte si Ivin e-book "9+1 tipů, jak ladit domov pro skvělý život" a proměňte své sny o krásném interiéru a spokojeném životě v každodenní realitu .
 
Ivě můžete napsat nebo se ji zeptat na iva@ivakolarova.cz
Používáte FB? Připojte se ke skupině Ladíme domov pro skvělý život.

Komentáře