(Ne)obyčejných 7 dní

Reálný život jedné designérky promyšlených úprav interiérů

Dnes se s Vámi podělím o to, co se mi přihodilo během jednoho týdne.

Nejdřív jsem se nechala i já převálcovat starostmi běžných dní a svůj prostor zanedbávala, přestože skvěle ovládám teorii a vnímám, jak mocně na nás prostředí působí. Avšak tento příběh má víc než šťastný konec.

Vezmeme to postupně.

Pracovala jsem na jednom projektu

Byla jsem v tvorbě a vše šlo stranou. Neboť podstatou jsem kreativec, vizionář a technik – ráda přemýšlím, hloubám nad nejlepším řešením a dělám návrhy. Něco, jako úklid domácnosti a pracovního místa je pro mě nutná dřina a oddaluji to, co to dá. Přestože po něm vždy cítím obrovskou úlevu!

Inu, každý máme své životní lekce. Tou mojí je učinění vize = používat své nápady v každodenním životě.

Zpátky k příběhu.

Pondělí

Ne jinak tomu bylo i tentokrát, když jsem se ponořila do práce, od které jsem odbíhala jen v nejnutnějších případech a abych byla i s dětmi.

Přece se nebudu zdržovat úklidem!

 • „Ale, Ivo, …“ ozýval se slabounký hlásek.
 • Ne, nebudu, udělám to až pak.
 • „Ale přece, Ivo, vždyť víš …“ nedal se hlas odbýt.
 • Ne, ještě musím udělat toto…

Jenže, hodiny plynuly a já se točila na místě.

Určitě to znáte sami, že si myslíte: „Ještě 5 minut a budu mít hotovo.“ Když po hodině vstáváte od nemastného neslaného výsledku, nechápete, KDE se ten čas zase ztratil?!

V úterý na mě dolehla krize

Slovo si vzaly pocity. Dovolila jsem si to a dala jim volný průchod. Věnovala jsem jim pozornost, přestože jsem chtěla pracovat.

Mimochodem mám v bytě pár míst, kde mi přichází různé inspirace.

Tak jsem si do jednoho takového sedla a naslouchala.

Překvapením byla má změna myšlení! Po prvních zmínkách, co je špatně, jsem pak už jen myslela na to, co chci nově. To byla a je úleva. Paráda. A dokonce mě vzápětí napadlo, co mám udělat, aby to nové bylo. Pustila jsem se do toho:

 • Pořádně jsem uklidila u sebe v domácí pracovně.
 • Po celém bytě jsem posbírala všechny válející se věci, co kdo kde upustil při ranním shonu a večerním dobalování na týden u babičky.
 • Utřela prach. Vysála a vytřela celý byt.
 • Během těchto činností jsem si ujasnila, co chci. A proč to chci.
 • Vybrala jsem si osobní interiérový předmět – tentokrát to byl obraz, který jsem si sama namalovala.
 • Obraz jsem na pečlivě zvolené místo dala s myšlenkou, s čím mi má pomoci.

Když jsem se vrátila zpět k práci, uvědomila jsem si, že jsem využila znalostí z 10., 1. a vlastně i 4. kapitoly e-booku 9+1 tipů. To potěšilo. :)

Výsledek?

Za 4 hodiny svého času a jsem dostala životní DARY:

Celý týden měl netradiční průběh, byl plný zvratů a s neuvěřitelným přesahem do mé budoucnosti. O tom si nechte vyprávět!

Pokračování úterý po akci

Když jsem sedla znovu k počítači, psaní a tvorba mi plynula.

A večer jsem našla správná slova, jak říct manželovi, že je třeba vymalovat! Pro někoho banalita. Pro mě výkon větší, než si na 5 min. stoupnout před 280 cizích lidí.  Tentokrát to přijal v klidu. Udivilo mě to. Ale co ještě víc, že druhý den volal, že se ještě navečer do toho pustí! (Čekala jsem, že když to bude za měsíc, bude to brzy!) Tohle byl pro mě ZÁZRAK.

Přiznání: Úplně nadšená jsem nebyla. Představte si, že jeden den dopoledne uklidíte a díky tomu druhý den večer bude byt vzhůru nohama!!!

Avšak i takové věci se dějí na životní cestě – že se musí stát něco nepříjemného, aby mohlo přijít něco jiného, krásného. Díky 1. očistě, mohly vylézt na povrch hlubší vrstvy k uklizení a hlavně vyhození. A to nejen vybavení bytu, ale i mých životních programů. A tyto změny se projevily dřív.

V průběhu středy

jsem narazila na Problém – přirozeným způsobem potenciálním zájemcům nabídnou, co umím a sdělit, že to bude stát tolik a tolik.

Věděla jsem proč to chci – je to oboustranná výměna energií – já dávám službu, produkt, čas, předávám své jedinečné know-how a druhá strana mi na oplátku dává ve formě peněz. Teorii rozumím, mám své proč. Tak kde to vázne?!

Chtěla jsem to vyřešit, protože když toto nebudu umět, tak své podnikání, svůj sen budu muset zabalit, zahodit své vize a půjdu si hledat klasickou práci, kde budu nešťastná.

Mám obrovskou touhu ukázat lidem, jak krása mění život k lepšímu. Mou vášní je navrhování a předávání, jak na promyšlené interiéry a jejich úpravy. Vnímám celospolečenský přínos. Ale přesto něco ve mně se mocně bránilo.

No, dělala jsem vše možné, abych oddálila tvorbu referenčních a prodejních e-mailů. Měla jsem podklady, ale jejich styl mně byl proti srsti. Styl byl v pořádku, ale v mé hlavě běžel starý program, který jsem si nechala našeptat neúspěšnými lidmi, kteří ty, kterým se dařilo, šmahem odsuzovali.

Ale tentokrát mé chtění bylo ve výhodě a nenechalo se umlčet, neboť jsem měla vnější kotvu v podobě zmíněného obrazu, která mi ukázala můj směr i cíl.

Tak jsem začala aplikovat postupně „záchranné aktivity“:

 • protáhnout se,
 • pustit si muziku,
 • něco malovat.

Nic. Nasadila jsem silnější pomoc:

 • Šla jsem se projít s tužkou a papírem. Před polednem?! Ano, musela jsem, když jsem se chtěla posunout a neuhnout. A vyplatilo se. Uviděla jsem další krok – zeptat se ve spřátelené skupině. Překonat strach, že se mi budou posmívat, že se neumím prodat a přitom podnikám.

Napsala jsem do skupiny, jaký mám problém a že každý názor vítám. Dala jsem tomuto procesu prostor a naplánovala další tvorbu referenčních a prodejních e-mailů na druhý den.

Poklidila jsem si pár drobností na pracovním stole, aby byl dokonale čistý. Srovnala věci tak, ať prostor je i krásný. Zopakovala jsem si, co chci – umět se přirozeně odprezentovat, včetně sdělení ceny.

A šla se podívat po zajímavostech, co mi kdo poslal za e-mail, co zajímavého objevím na facebooku. Zaujalo mě video Hanky Piskový Je tvoje tělo chrám?

A v průběhu jeho sledování jsem se pustila do psaní mých prodejních a referenčních e-mailů! Nechápala jsem a nechápu do teď. Logicky tam v ten moment nebyla žádná souvislost.

Ale ta chuť hned tvořit byla opravdu silná.  Najednou jsem věděla, co mám psát. Jak si upravit předlohu, aby byla v souladu se mnou a mými čtenáři. Dostala jsem se do flow a vše napsala, předpřipravila dřív, než jsem šla spát.

Ve čtvrtek

mě čekala druhá část – pustit e-maily do světa. Nejraději bych to odložila na „jindy“. Ale obraz – má vnější kotva mě opět ukázal, kudy mám jít, pokud chci dosáhnout svého cíle. Tak jsem předpřipravené texty z Wordu překopírovala do dalšího programu, který mi pomáhá s jejich rozesílkou.

Mimochodem, pěstuji návyk, ráno psát, tvořit, navrhovat, až kolem oběda se podívat do e-mailové pošty a na FB, co nejpozději. Jenže tentokrát jsem potřebovala vědět, zda mi nepřišla podnětná odpověď na můj problém.

A objevila jsem poklad v reakcích na můj FB dotaz od Hany Šedivé:

„… Myslím, že je dobré se podívat na to z druhé stránky. Kdyby jste hledali dané info, kolik byste byli ochotní zaplatit? Davidovi jste také zaplatili a on vás posunul dál. To samé budete dělat vy. Posouvat a vzdělávat lidi, kteří mají o to zájem. Tak šup, šup, zvednout hlavu, dobře se ocenit, stát si za tím a své Avatary přitáhnete. Podle mých zkušeností z podnikání ve službách jsem občas nabyla dojmu, že si lidé neváží levných věcí. Rádi si zaplatí, ale pak mají rádi skvělou péči, dárek nebo slevičku. Přeji vám, aby jste si správně nastavili hranice.“

 • Hano, díky.
 • Ty skrytá slova o pomoci zbořily mé další staré programy. A to díky tomu, že mi ukázaly jiný úhel pohledu na situaci. Uviděla jsem, že neobírám lidi o peníze, ale naopak jim dávám něco, co sami chtějí a vzájemná výměna energií (mého produktu, jejich služeb) je zcela v pořádku.
 • Také jsem si uvědomila, že když mi dobře zaplatí, tzn. když nepůjdu pod cenu, můžu je více hýčkat a dopřávat jim dárky navíc. Bez dobře nastavené ceny to prostě nejde.

Miluji takovéto AHA momenty, změny úhlu pohledu, kdy se během chvilky dokážu já, klient nebo kdokoliv jiný, vnitřně přednastavit. Obrovsky se uleví a život či práce opět plynout! S úžasem jsem sledovala, jak začínám přirozeně tvořit něco, co jsem v životě do té chvíle neuměla.

Toto mé umění nabídky mých služeb a produktů bylo dále posíleno, když jsem si večer při malování stěn pustila Davidův bonus 10x EMPIRE.

Příběh ještě nekončí, naopak má nečekaný vývoj!

V pátek

jsem šla na jedno setkání, kde jeden člen zmínil, že byl přizván k jednomu projektu. Když jsem ze setkání odjížděla, napadlo mě mu nabídnout spolupráci, která má obrovský potenciál přínosu pro nás dva, ostatní lidi a celý svět.

Sobota

Sebrala jsem odvahu a napsala jsem mu. Netušila jsem, zda vůbec zareaguje.

A odpověď?! „Ivo, máš talent na načasování. Kdy a kde se sejdeme?“

Neděle

Setkali jsme se. Děkuji, protože z toho setkání vzešly pro mě další změny mého myšlení, a tak mnoho nápadů a životních příležitostí. Ty jsem se rozhodla využít a jdu za nimi. Jasně, tak jednoduché to není, je to o obrovském překonávání mých různých strachů. Avšak je to hlavně o touze jít za svým snem a uspět.

Aby se staly takové zásadní změny, musela jsem (přesněji chtěla jsem) dělat věci jinak, nově.
 ivakolarova.cz_7-dni

Díky tomu se  v mém životě za 7 dní událo víc významných událostí než jindy za rok – na začátku bylo, že jsem si dovolila udělat něco jinak – nepracovat, ale okamžitě naslouchat svým pocitům!

Shrnutí, co jsem udělala jinak
 • Dovolila jsem si okamžitě naslouchat svým pocitům.
 • Pracovala jsem s prostředím tak, aby mě podpořilo – zbavila jsem ho nepotřebných věcí, špíny. Kromě toho, jak jsem se pohybovala po bytě, tak jsem rozhýbávala vzduch, energii i v místech, kde obvykle stojí.
 • Díky této vnější očistě, došlo k očistě mých myšlenek a ty měly vliv na změnu mého cítění.
 • Požádala jsem o pomoc a byla jsem konkrétní.
 • Dopřála jsem procesu změny čas. Přestala jsem tlačit a chtít hned.
 • Když jsem změnila myšlení, začala jsem k sobě přitahovat jiné situace.
 • A protože jsem věděla, co chci, přitahovala jsem příjemné informace a podporující situace.
 • Díky použití krásného obrazu v mé blízkosti, si uvědomuji více a více svou vnitřní krásu, svou hodnotu, své obohacení, které přináším světu a hlavně Vám, mé čtenářce / mému čtenáři.
Dělat něco jinak mi přineslo, co jsem 7 dní zpět neplánovala:
 • vymalovaný obývací pokoj, jídelnu a kuchyň,
 • zbavení se nepotřebných věcí,
 • hloubkový úklid,
 • problémy jsem řešila hned a neodkládala,
 • zásadní změnu mého myšlení a přístupu k prezentování své práce a udělání cenové nabídky,
 • šanci na spolu-vedení několika setkání zajímavých skupin lidí,
 • náhodou jsem našla networking v komunitě, se kterou se chci více jak rok spojit.

Na začátku týdne jsem se nemohla pohnout z místa a přepadly mě nevítané pocity. Ale neutekla jsem, naopak jsem udělala potřebné kroky. A výsledkem je posun a další 7 nečekaných událostí!

 

Chcete to také umět? Ráda Vás naučím, jak díky kráse a promyšleným úpravám interiérů proměníte své sny o životě ve skutečnost. 

Objednejte si Průvodce na cestě za životem, o kterém sníte,

přes toto tlačítko: 

ivakolarova.cz_15-08-24_Pruvodce

Iva Kolářová

Návrhářka reDesignu interiérů,
stavební inženýrka s 15letou praxí,
která i vás naučí jak s lehkostí upravovat své interiéry, aby ony pak hýčkal vás. :)

Vypracuje vám NÁVRH interiéru nebo jeho dílčích úprav (tzv. reDesign), poskytne odborné KONZULTACE. Tato práce je její vášní přes 14 let.
Objednejte si Ivin e-book "9+1 tipů, jak ladit domov pro skvělý život" a proměňte své sny o krásném interiéru a spokojeném životě v každodenní realitu .
 
Ivě můžete napsat nebo se ji zeptat na iva@ivakolarova.cz
Používáte FB? Připojte se ke skupině Ladíme domov pro skvělý život.

Komentáře