Feng Shui v praxi I. – příběh

Otočila jsem si svůj pracovní stůl, probrala své věci a pustila jsem se do …

… podnikání v přímém prodeji! Kdyby mi někdo ještě v květnu řekl, že se budu od července nadšeně věnovat MLM, ťukala bych si na čelo, že má horečku a blouzní. Jenže já jsem teď tomu “prodeji” propadla:

 • obrovsky mě to baví,
 • dodalo mi to další chuť do podnikání,
 • přináší mi to mnohé podnikatelské i osobní dovednosti, které nečekaně obohacují můj život,
 • učí mě to hospodařit s penězi,
 • ukazuje mi to mou sebehodnotu, a jak se za ní postavit. :)
Stavění na hlavu nefunguje - ladění interiérů ANO!

Stavění na hlavu nefunguje – ladění interiérů ANO!

Co této další životní změně předcházelo?

Otočila jsem pracovní stůl ke stěně

Což feng-shui nedoporučuje z důvodu, aby člověk viděl přicházející příležitosti a nápady. Jenže v únoru mi jich chodilo naopak spousta, že jsem je nestíhala zapisovat, natož realizovat. Navíc mě rozptylovaly. A ani mé obvyklé triky na soustředění nezabíraly.

Otočení stolu pomohlo a já se uklidnila a dotáhla rozdělanou práci do konce. Jenže jsem to přepískla a seděla otočená ke stěně moc dlouho a těžce jsem se ztlumila a najednou se mi těžko začínalo něco dělat. Zpozorněla jsem. A donutila se k mnou osvědčené:

Probírce svých věcí

Kdy vyhazuji už nepotřebné, nově přerovnávám to, co si ponechám. Nejlepší na tom je, že to nedělám jen s těmi předměty, které probírám, ale i se svými myšlenkami a pocity, které se k těm věcem pojí. A především se během té doby rozvzpomenu na věci, kterým jsem se chtěla věnovat, ale z nějakého důvodu na ně nebyl čas, protože je převálcovaly další “neodkladné” záležitosti. Však to sami znáte, že.

Pak mě to trklo, že si mám otočit stůl zpátky směrem ke dveřím, abych viděla nové příležitosti. A v hlavě mi začala znít  moudrá zkušenost druhých:

„Chceš-li zažívat v životě víc, než dosud, začni se chovat a konat jinak než doteď.“

A já poprvé v životě odmítla pomoci zadarmo člověku “v nouzi”. Do této pozice “nouze” se daná osoba stavěla sama a neviděla, co všechno má. Zato já díky odstupu její možnosti hojnosti uviděla a navedla jsem jí na to, jakými způsoby mi může “zaplatit” odpovídající hodnotu za mou osobní architektonickou konzultaci. Uviděla jsem způsob “win-win” (anglické vyjádření pro situaci, kdy vítězí obě strany). :)

Díky tomu se ke mně dostala nečekaná příležitost navrhnout úpravy interiérů a prostor pro červnový víkend Živá a vášnivá, včetně venkovního Jarmarku, o kterém jsem psala v červnovém blogu. Byla to zajímavá práce a zkušenost, ale stále to nebylo to pravé, protože to tam pro mě neplynulo.

Pracovala jsem tedy dál na ladění svého prostoru a šáhla po dalším léku:

Otírání povrchů od nánosů prachu a dalšího

Upozorňuji, že to není jen o utírání prachu. Je to o vědomém hlubším úklidu, a tak zbavení se starých energií, myšlenkových přesvědčení a strachů, které nás drží zpět, ve starých kolejích. Je to jeden z léků, kteří používali už naši předkové i mistři feng-shui. Použila jsem k tomu vzorky (které jsem dostala na zmíněném víkendu) české drogerie Eurona by Cerny, která je šetrnější k přírodě a lidskému zdraví, než běžná komerce. Očišťovala jsem, přemýšlela o svých starostech a najednou si uvědomila, že to příjemně voní, uklízí se mi lehčeji (nemusím tolik a dlouho drhnout, jako dřív), koupelna skoro září, nepotřebuji si hned po úklidu namazat ruce… Zpozorněla jsem!

V ten moment jsem věděla jedno, že jsem konečně našla náhradu za universální čistič od Amway, která je funkční, šetrná vůči přírodě a neudělá průvan v mé peněžnce. Jasně, že jsem chtěla vědět víc!

Jak mě ulehčení úklidu přivedlo k rozšíření podnikání

Zkrátím to: během dvou týdnů si mě funkčnost a praktičnost produktů Eurony tak získala, že jsem se rozhodla aktivně se podílet na jejich šíření dál. Tohle není přesně vyjádřené. Lepší bude, když napíšu:

Baví mě ukazovat lidem, že můžou uklízet s lehkostí,

přitom nezatěžovat své zdraví a přírodu, jako s běžně dostupnými produkty. A to za ceny, které nenavýší rodinné roční výdaje. Naopak ušetří finance – za úklidové prostředky, vodu a elektřinu, protože sníží jejich spotřebu. Přesně dle mého motta:

“Ladíme domov pro skvělý život.”

Těší mě, že toto usnadní druhým jejich každodenní život a přispěje k šetrnějšímu přístupu k přírodě – vždyť každý uklízíme a pereme! Jsem nadšená. Sdílím, a tak vznikají  díky Euroně setkávání, která jsou nečekaná a fajn. Jsem spokojená a vidím opět jasně, kam jít dál ve svém profesním i osobním životě.

Co jsem pro tuto změnu udělala?!

 • Uklidila jsem = zbavila se nepotřebných věcí a ty chtěné jsem přetřídila.
 • Otočila stůl směrem ke dveřím, abych lépe viděla a vnímala.
 • Očistila jsem povrchy = zbavila se starých ulpělých energií + rozhýbala jsem ty stagnující.
 • Vystoupila jsem z komfortní zóny – telefonuji a nabízím.
 • Dělám něco, co ode mě nikdo nečekal – přímý “prodej”. Přesněji sdílím své nadšení z produktů, které mi usnadňují úklid, a tak častěji uklízím než dříve.
 • Uklidnila jsem rozum, že teď to udělám jinak – zvedla jsem zadek a pustila se do akce. A rozum se skutečně přidal!

Nepodceňujte vliv prostředí

Zde vidíte, že stačí drobná změna – přesun stolu (která mi zabrala 5 minut, včetně vysávání) a běžná činnost, jako je úklid, a najednou vnímáte přicházející příležitosti tam, kde jste je dřív netušili, a možnosti, které nejsou patrné na první pohled.

Po zbavení se části věcí a starých ulpěných energiích, uděláte místo pro nové. Věřte, že když v daný čas máte záměr, aby se vám dařilo lépe, než dosud, tak i vám život do cesty přihraje „něco“, co vás nasměruje k vaší vášni v životě.

Trápí vás něco v životě?

Upravte si své prostředí – doma i v práci. Ráda pomůžu i vám. Objednejte si nezávaznou 15 minutovou konzultaci

Konzultaci si objednáte zde >>

Iva Kolářová

Návrhářka reDesignu interiérů,
stavební inženýrka s 15letou praxí,
která i vás naučí jak s lehkostí upravovat své interiéry, aby ony pak hýčkal vás. :)

Vypracuje vám NÁVRH interiéru nebo jeho dílčích úprav (tzv. reDesign), poskytne odborné KONZULTACE. Tato práce je její vášní přes 14 let.
Objednejte si Ivin e-book "9+1 tipů, jak ladit domov pro skvělý život" a proměňte své sny o krásném interiéru a spokojeném životě v každodenní realitu .
 
Ivě můžete napsat nebo se ji zeptat na iva@ivakolarova.cz
Používáte FB? Připojte se ke skupině Ladíme domov pro skvělý život.

Komentáře