Léčivý úklid

Většina lidí se mi poslední dobou svěřuje, že je život těžší, hektičtější, neví, co dřív. A pak jsou i tací, kteří mají nutkavou potřebu něco změnit, jen neví co. Všichni mají jedno společné – tápou a neví, co dělat dřív. Máte to podobně? Pak právě pro vás jsou tyto řádky.  :)

Nejlepší, co zabírá na tápání, je úklid a očista prostoru

Teď nemám na mysli očistu vykuřováním a pomocí nějakých rituálů. Ne. Mám na mysli obyčejný úklid, který ale budete dělat pozorně – vědomě. Protože právě vaše pozornost a vědomá péče o vaše prostředí, se příznivě promítne do vašeho nitra, fyzického těla, a tím i do příjemnějšího života.

IvaKolarova.cz_Lecivy-uklid

Vědomý úklid

Je vlastně meditace prací. A tu já chápu, že především přináší zastavení neustálého toku myšlenek a přemýšlení nad běžným dnem. Meditace prací je i o flow, o ponoření se do toho, co právě děláte a do přítomného okamžiku.

Udělejte si malé cvičení – umyjte si vědomě zrcadlo:

Vezmete si do ruky hadřík, čistící přípravek rozprašte po zrcadle (všimněte si jaký jste vytvořili vzor) a začněte pečlivě stírat. Zbavte se každé šmouhy, která vznikla. Až budete s výsledkem spokojeni, poodstupte a potěšte se čistým zářivým zrcadlem. Teprve poté se podívejte na sebe a usmějte se. :)   

Tak teď hned se zvedněte od počítače a běžte takto umýt zrcadlo. ;-)

Jak se cítíte?

Je to jiné, než když děláte běžný pravidelný úklid, že?

Přiznávám, že sama uklízení moc nemusím. Nejsem ten typ, který každý den neustále něco uklízí. Ale vždy cítím obrovskou úlevu, když část prostoru kolem sebe srovnám, očistím tímto vědomým způsobem, kdy nemyslím na nic jiného, než na to, co zrovna dělám a proč jsem se do toho pustila – s čím mi to má pomoci. A o tom více příště.

Hledáte pomoc? 

Pokud vás v životě něco trápí a vy si nevíte rady, nalézejte pomoc i v promyšlených úpravách vašich interiérů. Ráda i vám budu průvodkyní. Pro naše lepší seznámení si objednejte 15 minutovou konzultaci zdarma. Konzultaci si objednáte zde, přes toto tlačítko:

Nebo mi rovnou zavolejte na telefon 737 879 400  :)

Iva Kolářová

Návrhářka reDesignu interiérů,
stavební inženýrka s 15letou praxí,
která i vás naučí jak s lehkostí upravovat své interiéry, aby ony pak hýčkal vás. :)

Vypracuje vám NÁVRH interiéru nebo jeho dílčích úprav (tzv. reDesign), poskytne odborné KONZULTACE. Tato práce je její vášní přes 14 let.
Objednejte si Ivin e-book "9+1 tipů, jak ladit domov pro skvělý život" a proměňte své sny o krásném interiéru a spokojeném životě v každodenní realitu .
 
Ivě můžete napsat nebo se ji zeptat na iva@ivakolarova.cz
Používáte FB? Připojte se ke skupině Ladíme domov pro skvělý život.

Komentáře