Začněte snít, chcete-li hezky bydlet

Teď je dovoleno vše, a tak se učte snít

Nyní, když ještě nemáte prostředky a možnost zařídit si, abyste bydleli hezky, tak máte čas a můžete si dovolit neomezeně si představovat mnohé. Teď vás opravdu nic nelimituje, pouze vaše fantazie a vaše svolení. Protože snít můžete cestou do práce, na nákup, při vyzvedávání dětí, na nudné poradě, při sportu. Báječně se sní při domácích pracech – vaření (o to lépe bude jídlo chutnat ;) ), při žehlení, úklidu a umývání nádobí. Osobně nejraději sním, když se jdu projít – ať už sama, nebo ve společnosti. Každopádně snění je mnohem lepší a pro váš život tvořivější, než když se budete trápit myšlenkami, jaká je hrozná doba, co bylo děsnýho v práci atd. To už pusťte z hlavy a teď…

… si dovolte snít, že bydlíte hezky a příjemně. :)  

Kdykoliv si můžete představovat, jaké by to bylo v situacích, že: 

  • Bydlíte ve vile u moře, s bazénem.
  • Nebo naopak žijete v domě s permakulturní zahradou.
  • Právě si vybíráte 2 roky prázdnin, protože nemusíte řešit finance. 
  • Ladně tancujete (bez ohled na věk a postavu).
  • V interiérech jste obklopení vám příjemnými materiály a krásnými obrazy.
  • Konečně máte tu snovou, dostatečně velkou a pohodlnou postel. A tak dále.

Důležité je, abyste se do toho pořádně opřeli a snili. Jasně, že toto ještě není váš konečný plán. Teď se učíte snít a hrajete si, jako děti. 

Nyní máte čas dát prostor své fantazii 

Teď máte prostor poznávat se, seznamovat se se svým nitrem, a tak začít pořádně tříbit svůj vkus, abyste věděli, co chcete, až budete mít peníze a prostor na změnu. Postupně zjišťujte:

  • Co se vám vůbec líbí.
  • Co vás nějak provokuje, dráždí, a vy to chcete, přestože se vám to nelíbí!
  • Co se vám jen líbí, ale doma to chtít nechcete.
  • Naopak, bez čeho se neobejdete.

S tím vším vám dobře pomůže, když poznáte sebe sama, jak jsem o tom psala v minulém článku Chcete hezky bydlet, ALE… Také se řiďte následující radou:   

2. rada: choďte po světě s otevřenýma očima

Všímejte si světa kolem a vyfoťte si, co vás “něčím” zaujme – barvou, tvarem, kompozicí, atmosférou, námětem. Foťte si i v obchodech dekorace, detaily, které se dotkly vašeho srdce a vzbudily pozornost.  Pro tyto fotky si založte speciální složku v počítači. (Nevíte-li, jak na to, stáhněte si tahák, který vám s tím poradí.) 

Brouzdejte na internetu a stahujte si do zmíněné složky fotky, které vás osloví. Nebo si rovnou založte účet na Pinterestu, kde můžete mít několik nástěnek – veřejných či tajných.

Z reklam a časopisů si vystřihujte obrázky všeho, co vás zaujme. A ty si dávejte do hezké krabice.

V obchodech, na výstavách, i přes internet můžete získat vzorky. Buď zdarma, nebo za pár kaček. Takto si například kupuji ústřižky látek. Pro ně si pořiďte druhou krabici. 

Co s tím dál vám prozradím za 2-3 týdny v článku „Respektujte…“  Teď: 

Hezky_bydlet_02___IvaKolarova.cz

3. rada pro téma, jak bydlet hezky: Sněte, že už bydlíte hezky a příjemně…     

Už jste si také všimli, že čemu věnujete pozornost, to nabývá ve vašem životě na významu? Bohužel a bohudík, je to tak. Proto se učte si více všímat toho, co chcete. (Nezaměňujte si to s tím, že si nebudete všímat problémů. O tom tento přístup není. Ten s problémy naopak pracuje a řeší je. A to, co nejdříve, když se vyskytnou.) Přemýšlet o tom, co chcete. Sněte o tom, co chcete. A podnikejte i aktivní kroky pro to, co chcete – viz 2. krok a: 

Chcete hezky a příjemně bydlet?! 

Zůstaňte se mnou v kontaktu a objednejte si zprávu o vydání příštího článku, který vám ukáže, další krok:

Vážím si Vaší důvěry. Vaše údaje slouží pouze pro naši komunikaci. 
Odesláním formuláře mi dáváte Váš souhlas se zasíláním obchodních sdělení. Tento souhlas můžete kdykoliv odvolat. Více zde

foto: pixabay.com – frolicsomepl

Iva Kolářová
Návrhářka reDesignu interiérů,
stavební inženýrka s 15letou praxí,
která i vás naučí jak s lehkostí upravovat své interiéry, aby ony pak hýčkal vás. :)

Vypracuje vám NÁVRH interiéru nebo jeho dílčích úprav (tzv. reDesign), poskytne odborné KONZULTACE. Tato práce je její vášní přes 14 let.
Objednejte si Ivin e-book "9+1 tipů, jak ladit domov pro skvělý život" a proměňte své sny o krásném interiéru a spokojeném životě v každodenní realitu .
 
Ivě můžete napsat nebo se ji zeptat na iva@ivakolarova.cz
Používáte FB? Připojte se ke skupině Ladíme domov pro skvělý život.
Komentáře