Chcete hezky bydlet, ALE…

Čas od času se zasníte, že máte (nové), čisté, krásné bydlení, kde je vše, co potřebujete k příjemnému životu. A navíc zde všechno funguje, jak má…

Bohužel vaše realita je jiná. A vy jste přesvědčeni, že vaše sny jsou utopíí. Že jsou z jiného světa. Nebo jsou určeny někomu jinému. Protože:   

Bydlet hezky a příjemně teď nemůžete, neboť:   

 • Na to teď nejsou peníze, protože jsou další důležitější věci, které potřebujete – škola dětí, nové auto, zahraniční dovolená, rekonstrukce chalupy po babičce, nevyděláváte.
 • Nemáte vedle sebe partnera, který má stejné touhy.
 • Máte teď malé děti, takže přece nemá cenu si pořizovat nové vybavení.
 • Nebydlíte ve vlastním.
 • A tak dále …

Důvodů je nepřeberné množství. Podělte se v komentářích, jaké jsou ty vaše, proč ještě hezky a příjemně nebydlíte.

Hezky_bydlet_01__IvaKolarova.cz

Avšak, ať váš důvod  je jakýkoliv 

vždy máte aspoň jedno řešení, co můžete pro své budoucí hezké bydlení udělat! Důležité je, zda opravdu chcete a zda jste ochotni pro to podniknout konkrétní kroky. Jste?! Ano?!

Přeměňte svou nevýhodu v přednost

Tou předností je, že máte čas! Pokud jste někdy stavěli, stěhovali se, tak víte, že na výběr obkladů, podlahy, kuchyně, nábytku, osvětlení moc času a hlavně sil není (pokud nemáte zpracovaný návrh interiérového designu). Vy teď jste ve fázi, že nemusíte honem nakupovat vybavení, naopak si můžete vše v klidu srovnat a připravit se na proměnu bydlení či pracovního místa, než oslovíte designéra či půjdete nakupovat.

A že budete mít se na co připravit, to vám zajistí VÍRA, která je právě tím „jedním řešením, které teď máte“.

Víra v lepší zítřky

Vězte, že “zázraky” se dějí, proto budete hezky bydlet. Avšak zázraky se dějí těm, kteří jsou připraveni. Jdete do toho?! Skvělé. Sledujte pozorně tento seriál blogů (právě čtete jeho 1. díl), který vám bude průvodcem na vaší cestě za hezčím a příjemnějším bydlením. Chcete-li opravdu hezky bydlet, řiďte se radami a tipy v těchto blozích. Není podstatné, jaká je nyní vaše bytová situace, zda:

 • bydlíte ještě u rodičů,
 • přebýváte na studenstských kolejích, nebo na privátě, či svobodárně,
 • jste v nájemním bytě,
 • máte své vlastní bydlení, ale to potřebuje zrekonstruovat, či část vybavení dosluhuje a vy budete muset pořídit nové,
 • jste vlastníky novostavby, sice právě nově zařízené, ale necítíte se v ní příjemně.

Opakuji, teď není podstatné, jak jste na tom. Teď je podstatné, že se necítíte ve svém domově příjemně, neboť tomu “něco chybí”. A zpříjemnit se dá každé prostředí, i když v něm jste jen dočasně. Zásadní je, že poznáte, co vám dělá dobře. 

“CO” vašemu bydlení chybí, aby bylo příjemné?!

To je otázka, na kterou znáte odpověď vy sami. Nebo ji budete znát, časem, pokud chcete a budete se řídit následujícími tipy a radami – v tomto článku a v těch příštích. :)

1. rada:  Uvědomte si, jak si vy představujete hezké bydlení  

Co vlastně chcete? Víte to? Pokud ano, gratuluji. Těšte se na blog za měsíc, kdy se dozvíte, jak s vaší představou dále pracovat. A následující řádky čtěte pro inspiraci.

Nevíte-li, pojďte pro to udělat následující kroky: 

Objevujte svou představu tím, že začnete:

 • postupně se zbavovat věcí, které nemáte rádi, jsou rozbité, jsou to nechtěné dary,
 • úklízet pozorněji – vědoměji. Pojmenovala jsem to Úklid s lehkostí, který pomáhá se sebepoznáváním. A tím pádem i s tím, v jakém prostředí chcete bydlet.
 • si více všímat toho, co se vám líbí / co vás přitahuje / u čeho si pomyslíte, že to chcete,
 • si pořizovat věci, které se vám líbí / máte pocit, že je máte mít.

Vše výše zmíněné vám pomůže pochopit, kdo jste, co máte rádi, co je vám na překážku a co nesnášíte, aniž si to teď plně uvědomujete. Hlavně vás to zavede do vašeho nitra. Poznáte zděděné představy o bydlení a svou odvahu, abyste se uměli rozloučit se vším, co nechcete a nepotřebujete.

Osvobodíte se od cizích představ

– z rodiny, časopisů, přátel a designérů. Objevíte postupně svou jedinečnost. Budete ochutnávat, co dělá vašemu nitru dobře a co vás podproruje na vaší životní cestě, tak přináší štěstí, naplnění, vnitřní klid a harmonii.  :)

Část mého příběhu pro vaši inspiraci 

Nenechte se zmást, že na první pohled tento příběh nesouvisí s bydlením. Právě naopak! Souvisí zásadně.

Už dva roky vím, že si musím koupit nový notebook, na kterém budu zpracovávat 2D a 3D architektonické NÁVRHY. Jenže takový je dražší. Proto jsem stále odolávala, neboť peníze byly potřeba na jiné věci… Jenže, co se má stát, stane se.

A protože jsem, vnímala životní ukazatele a dovolila si TO, tak tento článek jsem vytovřila na zbrusu novém MacBooku! (Před 14 dny bych si ťukala na čelo, kdybyste mi tvrdili, že dnes budu mít nový noťas, a navíc to bude Apple!)  :D

Dovolit si to, pořídit si ho a postupné seznamování je pro mě CESTOU nového životního stylu, po kterém už dlouho toužím. A kterého se občas letmo dotknu. Dodatečně si uvědomuji, co všechno mi tento Applík přináší:

 • Je mou interiérovou osobní i profesní kotvou (co to je si přeštete v článku 6.5.).
 • Ukazuje mi, že má smysl pracovat s detailem. Ovšem předtím je potřeba jít za svou vizí. > Spoluprací těchto dvou kvalit vznikne praktická, krásná věc, která učí, jak kráčet po své životní cestě. Proto je mi inspirací, že se vyplatí vytrvat v tom, co je mou srdeční záležitostí.
 • Učí mě jinak vidět on-line svět a nově s ním zacházet.
 • Hlavně mě zbavuje iluze a nutí mě se podívat novýma očima na naše bydlení, vztahy v rodině a přístup sama k sobě. Jsem najednou náročnější. Už se nechci smířit s průměrem! Chci víc – žít naplno. ;)

Mimochodem, Apple mám díky tomu, že jsem si v lednu dovolila a pořídila si luxusní diář (kdy jsem si dovolila, aby touha byla silnější, než logika). Proto věřím, že časem budu mít i já opravdu hezké a příjemné bydlení, když se nadále budu řídit životními ukazateli a sytit svou nutkavou touhu.

Chcete také hezky a příjemně bydlet?! 

 1. Pořiďte si drobnou hezkou a vám příjemnou věc – diář, šperk, sklenici na vodu. Ať je to věc, které se budete s potěšením dotýkat a při pohledu na ni se budete cítit vyjímečně. 
 2. Objednejte si zprávu o vydání příštího článku, který vám ukáže, další krok:

Vážím si Vaší důvěry. Vaše údaje slouží pouze pro naši komunikaci. 
Odesláním formuláře mi dáváte Váš souhlas se zasíláním obchodních sdělení. Tento souhlas můžete kdykoliv odvolat. Více zde

foto: pixabay.com/3dman_eu 

Iva Kolářová
Návrhářka reDesignu interiérů,
stavební inženýrka s 15letou praxí,
která i vás naučí jak s lehkostí upravovat své interiéry, aby ony pak hýčkal vás. :)

Vypracuje vám NÁVRH interiéru nebo jeho dílčích úprav (tzv. reDesign), poskytne odborné KONZULTACE. Tato práce je její vášní přes 14 let.
Objednejte si Ivin e-book "9+1 tipů, jak ladit domov pro skvělý život" a proměňte své sny o krásném interiéru a spokojeném životě v každodenní realitu .
 
Ivě můžete napsat nebo se ji zeptat na iva@ivakolarova.cz
Používáte FB? Připojte se ke skupině Ladíme domov pro skvělý život.
Komentáře