Symbolická řeč dárků

Všimli jste si někdy, co vám lidé říkají svými dárky?

Uvědomili jste si také, jak si jimi zanášíte bydlení, přestože se vám nelíbí?

Dnes se s vámi podělím o jeden svůj postřeh. Kdy jsem byla obdarována věcí do interiéru – dostala jsem krásnou květinu. Moc jsem se z ní těšila a dala si ji do svého pracovního koutu. Jenže do hodiny mě začala bolet hlava.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

A „něco“ mi na ní nesedělo. Neměla jsem hned čas se tomu věnovat. Až druhý den, kdy mě opět zaujal neobvyklý detail – „růžová ozdoba, která omotávala listy a působila na mě chaoticky. V ten moment jsem pochopila, že to ozdobné omotání symbolizuje růžové spoutáníspoutání láskou.

Mimochodem je jedno, zda se jedná o lásku partnerskou, mileneckou, mezi rodiči a dětmi, kamarádkami, přáteli, učitelem a žákem.

Ihned jsem tento růžový prvek odmotala. Listy se pomalu rozprostřely do stran a mě do hodiny přestala bolet hlava. Oběma se nám ulevilo.

 

Přemýšlela jsem o vztahu dárce ke mně

Mám z něj už nějakou dobu pocit, že by mě rád vlastnil, připoutal si mě k sobě. A tento svůj vztah projevil nechtěně symbolicky – omotanou krásnou květinou.

Mimoděk jsem dopředu věděla, že dostanu „malinký malinkatý dáreček“. Dostala, byl a stále je krásný. Avšak nesl v sobě poselství „malinkého malinkatého spoutáníčka, které je přece zanedbatelné. Jak mi to může ublížit, když budu jen maličko spoutána? Hlavně, že druhým mě může milovat. No ne?!“

Ale já už nechci být spoutána láskou a péčí. Protože to nefunguje – jeden se snaží druhému vyhovět, ale tomu druhému to nestačí. Nikdy. Proto už chci být sama sebou a žít svůj život sama za sebe. Toto je to nejlepší, co můžu udělat pro sebe a… pro druhé! I proto jsem ozdobu odstranila. Od té chvíle se těším pohledem na volně se rozpínající listy, které mi připomínají mé rozhodnutí.

 

Začněte naslouchat darům, co vám sdělují o vašich vztazích

MINOLTA DIGITAL CAMERA

Vnímejte svým šestým smyslem, naslouchejte mezi slovy, a pak se pozorně podívejte. Budete překvapeni.

Teď běžte a prohlédněte si darované věci. Zejména ty, které se vám nelíbí, ale je vám „hloupé“ je vyhodit, protože jste je dostaly. Fandím vám, ať se dokážete sami za sebe rozhodnout, co si ponecháte a co dáte pryč.

Sama vím, jak moc je to někdy těžké. Hodně mi v tom pomáhá, že najdu pro danou věc jiný domov. Například růžovou omotávku jsem dala na výtvarný kroužek, kde se tvoří z rozličných materiálů.

Až věc dáte pryč z domu, přijde obrovská úleva, a to nejen na duši, pocítíte ji i na těle! 

 

Popsala jsem vám to srozumitelně? Pokud ne, napište mi, doladím to. Protože mi na vás a vašem štěstí záleží, přestože se neznáme. Bude fajn, když i vy uvidíte, co vám nevědomě sdělují lidé svými dary – po jakém vztahu s vámi touží.

A pak se podělte zde v komentářích, jaké jste zažili své AHA momenty.

 

ivakolarova.cz_15-11-05_eB2

 

Iva Kolářová
Návrhářka reDesignu interiérů,
stavební inženýrka s 15letou praxí,
která i vás naučí jak s lehkostí upravovat své interiéry, aby ony pak hýčkal vás. :)

Vypracuje vám NÁVRH interiéru nebo jeho dílčích úprav (tzv. reDesign), poskytne odborné KONZULTACE. Tato práce je její vášní přes 14 let.
Objednejte si Ivin e-book "9+1 tipů, jak ladit domov pro skvělý život" a proměňte své sny o krásném interiéru a spokojeném životě v každodenní realitu .
 
Ivě můžete napsat nebo se ji zeptat na iva@ivakolarova.cz
Používáte FB? Připojte se ke skupině Ladíme domov pro skvělý život.
Komentáře