Proč jsem začala psát další blog o bydlení, když už jich existuje tolik?!

Iva Kolářová - prijemne-bydleni.cz

Abych s vámi sdílela tajemství, které jsem už několik let tušila , pak jsem ho i prožila, začala vědomě používat a konečně se mi dostává slov, abych ho uměla předat i vám:

„Průběžné úpravy domova zásadně pomáhají 
v objevování sebe sama a našich snů.“

Chtěla bych ve vás vyprovokovat touhu po ladění vašeho bydlení. A to i napříč tomu, že nestojíte o interiérový design nebo služby architekta.

Ukážu vám, co je možné v bytě, domě, v kanceláři nebo na zahradě změnit či průběžně měnit. Nabízím vám inspiraci.
Mnohé úpravy a změny si můžete udělat vy sami, případně s pomocí blízkých či přátel. A to snadno, rychle, často zdarma a ještě si při tom užít zábavu.

Zkrátka se připravte, že toto nebude klasický blog o bydlení, jaký znáte. Nebudu se tady primárně věnovat stylům, interiérovým vychytávkám, tomu, jak navrhovat, co je zaručeně správně atd.

 

Můj styl navrhování a konzultací je totiž jiný:

Ohniskem mé práce je vztah. Vztah mezi vámi a vaším bydlením.

A tento způsob práce, vlastně i životní styl, začínám svým blogem šířit mezi vás, kterým může usnadnit každodenní život a vykouzlit úsměv na tváři.

Já sama nyní využívám tohoto vztahu, aby mě podpořil na mé cestě začínající podnikatelky. A přidanou hodnotou je, že lépe poznávám sama sebe a rozkvétám.

SONY DSCTo se mi daří díky tomu, že si průběžně upravuji domácí pracovnu, zbavuji se věcí, které nepotřebuji, po práci všechny poznámky a papíry uklízím do šuplíků, abych měla čistý stůl. Někdy tyto změny dělám po třech dnech, jindy po dvou měsících. Za posledních 14 měsíců jsem radikálně změnila podobu své domácí pracovny šestkrát. Vždy to stálo za to a něco se změnilo – v mém osobním životě, ve vztahu s dětmi, v pracovních vztazích, ve vývoji mého podnikání.

V průběhu této doby jsem zjistila, že abych tentokrát vytrvala navzdory „klackům přes cestu“ a podruhé to nevzdala, musím intenzivně pracovat na svém osobním růstu.

A „náhodou“ jsem objevila paralelu, že když něco prostě nemůžu pochopit nebo se mi nedaří zbavit nějakého starého přesvědčení, rychle se to změní poté, co udělám nějakou konkrétní změnu v pracovně nebo v celém bytě. Případně „náhodou“ potkám někoho, kdo mi s tím pomůže. Nebo si přečtu větu, která způsobí „AHA moment“.

Pochopím a pohnu se z místa, díky cílené změně v mém interiéru.
A vy to můžete mít také tak >>

 

Jak to dělám?
IvaKolarova.cz_kvet-zivota

Pátrám po souvislostech, jak se člověk a jeho bydlení vzájemně ovlivňují.

Základy stavím na svých technických znalostech o stavbách, technologiích, požadavcích na zdravé prostředí, zapojím do toho feng-shui, architekturu, interiérový design a to vše pak propojuji s konkrétním člověkem a jeho blízkými, jejich plány a sny.

Závěrečnou třešničkou naší spolupráce je vnesení krásy a osobního stylu konkrétních jedinců do interiérů – přidáním vázy s řezanými květinami nebo obrazu, který vždy vykouzlí úsměv.

Vnímám, že bydlení na nás může mít vliv negativní i pozitivní.
Je na každém z nás, zda si tohoto potenciálu všimneme a zda jej využije.

Užívejme si skutečnosti, že bydlení umí poskytovat bezpečí, podporovat, hýčkat i inspirovat. Domov je nejlepším místem na zemi!  

Pokud se věnujete péči o svůj domov a máte k němu pěkný vztah, dějí se ve vašem všedním životě malé zázraky, potkáváte náhodou ty správné lidi, na internetu vás zaujme text, který vám zásadně změní život. Je vám skvěle, překážky jsou pro vás výzvami, žije se vám lehčeji, pouštíte do svého života radost.

 

Ještě to tak neděláte? Vyzkoušejte! 

Když si začnete budovat ke svému bydlení vztah, časem zjistíte, že postupně žijete svůj vlastní jedinečný příběh, vaše vztahy se zlepšují a v životě zažíváte větší hojnost a prosperita začíná prostupovat vše, čemu se věnujete.

Zažívám to dnes a denně a moji klienti to zažili a zažívají také.

 

Ladění interiéru nám pomáhá rozkvétat.

leknin-cerveny

Ráda si s lidmi povídám o tom, jak kdo bydlí. V ten okamžik zapomínám na čas, co jsem chtěla jít dělat jiného. A tak jsem nechtěně pár lidí přiměla změnit svůj názor a postoj k vlastnímu bytu.

Pochopili, že jejich bydlení nejsou jen ty čtyři stěny, kam chodí přespávat a kde mají své věci. Uvědomili si, že to může být i pro ně něco mnohem víc.

Nechte se také vy inspirovat  nebo se můžeme setkat osobně.

PS: Proč si myslíte, že jsem použila pro tento článek obrázky leknínů? Své tipy napište do komentářů.

Iva Kolářová
Návrhářka reDesignu interiérů,
stavební inženýrka s 15letou praxí,
která i vás naučí jak s lehkostí upravovat své interiéry, aby ony pak hýčkal vás. :)

Vypracuje vám NÁVRH interiéru nebo jeho dílčích úprav (tzv. reDesign), poskytne odborné KONZULTACE. Tato práce je její vášní přes 14 let.
Objednejte si Ivin e-book "9+1 tipů, jak ladit domov pro skvělý život" a proměňte své sny o krásném interiéru a spokojeném životě v každodenní realitu .
 
Ivě můžete napsat nebo se ji zeptat na iva@ivakolarova.cz
Používáte FB? Připojte se ke skupině Ladíme domov pro skvělý život.
Komentáře