Jak na vnitřní klid v rušném čase

Nevíte, jak na stres a časovou tíseň?!

Tak se zastavte a přečtěte si tento vyzkoušený návod, jak si pomoci a jak vás v tom podpoří vaše prostředí. Tento návod je pro každého – ženy v domácnosti, zaměstnance, podnikatele. Pomůže vám, ať pracujete kdekoliv – doma, v pronajaté kanceláři, open-office nebo zrovna děláte domácí úkoly s dětmi.  

Znáte tu radu: „Meditujte každý den 15 minut. Pokud nemáte čas, tak 30 minut.“ ?! 

Když jsem tahle slova viděla poprvé, nerozuměla jsem jim. Proč mám něco dělat dvojnásobnou dobu, když nemám čas! Až později jsem pochopila smysl – že zastavením dané činnosti a přemýšlení, člověk získá od všeho odstup – nadhled nad situací. Díky tomu snáze vymyslí postup, strategii, jak postupně udělat, co je potřeba a co může delegovat, nebo dokonce, co je zbytečné.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dnes vám tedy přináším návod, jak na stres a situace, kdy nevíte, co dřív

A vy, kdo mě už znáte, víte, že si pomůžete i drobnou úpravou svého prostředí. Pojmenovala jsem si to meditace akcí, jejíž přínosem je, že o ničem cíleně a urputně nebudete přemýšlít. Dáte tak odpočinout své hlavě, rozhýbáte tělo, tím rozproudíte krev, energii a na pár minut odejdete z místa, kde se cítíte stísněně.

Proč doporučovanou meditaci máte nahradit meditací akcí?

Protože, když jste nervózní, nevíte, co dřív, vaše tělo i hlava jsou v napětí (jste tak zkrátka naprogramovaní). Pokud nechcete, aby se toto napětí usadilo někde ve vašem těle, potřebujete ho ze sebe dostat pohybem. Dokonce ani jóga a tai-ji na to nestačí. Natož klidná procházka nebo klidová meditace. Vy ten stres ze sebe potřebujete dostat. A to, co nejrychleji. Okamžitě! Musíte být v akci. Protože nemáte čas, chcete pro svůj vnitřní klid za sebou vidět konkrétní hotový výsledek, který bude pro vás důležitý… A to uděláte tak, že:

 • si uklidíte svůj pracovní stůl – nechte se překvapit, jak se vám nad čistým stolem uleví,
 • proberete si zásuvku s nápady, úkoly, papíry – nejlépe, když si s tím sednete na zem,
 • pokud pracujete doma a můžete-li si to dovolit, zameťte a vytřete,
 • nebo dokonce umyjte okna – stačí jedno.
Co tímto získáte?
 • uklidíte si kolem sebe – díky tomu se vám uleví,
 • vyventilujete nashromážděný vnitřní neklid, uvolníte napětí,
 • ulevíte hlavě,
 • rozproudíte energii ve svém těle,
 • vyčistíte si svou mysl.
Skvělé na tom je, že:
 • vás to bude stát minimum času navíc – 5-15 minut,
 • budete mít uklizeno, a tak se úklidu nebudete muset věnovat v budoucnu, tím vlastně získáte volný čas pro sebe později,
 • hlavně získáte tolik potřebný nadhled nad složitou situací.

 

Připravila jsem pro vás tahák – první pomoc – jak na stres a časovou tíseň

Protože vím, že když je člověk v krizi, tak si obtížně vzpomene, co má konkrétního udělat, aby mu bylo líp – tak jsem pro vás připravila tahák, který si vytiskněte, vlepte do diáře. A když budete v jakékoliv krizi, tak ho použijte.

ivakolarova.cz__15-07-16_KRASA

Iva Kolářová

Návrhářka reDesignu interiérů,
stavební inženýrka s 15letou praxí,
která i vás naučí jak s lehkostí upravovat své interiéry, aby ony pak hýčkal vás. :)

Vypracuje vám NÁVRH interiéru nebo jeho dílčích úprav (tzv. reDesign), poskytne odborné KONZULTACE. Tato práce je její vášní přes 14 let.
Objednejte si Ivin e-book "9+1 tipů, jak ladit domov pro skvělý život" a proměňte své sny o krásném interiéru a spokojeném životě v každodenní realitu .
 
Ivě můžete napsat nebo se ji zeptat na iva@ivakolarova.cz
Používáte FB? Připojte se ke skupině Ladíme domov pro skvělý život.

Komentáře