Když je nemoc Přítelkyní a domov laskavou náručí

Tenhle svůj osobní příběh, kdy je pro mě nemoc Přítelkyní s velkým “P”, s vámi prostě musím sdílet. Neboť vím podle vašich ohlasů, že vás právě osobní příběhy inspirují. :)

Prolog

Ve čtvrtek 9.3. jsem přednášela o tom, jak si upravit domov, aby podpořil zdraví a pomáhal léčit. Syn byl se mnou, aby ji natočil. A druhý den přišel s tím, že mu není dobře… v noci má horečku 39,5°C! Mazec. Udělám první opatření a pak sahám po svém taháku:

Co udělat, aby prostředí pečovalo o ZDRAVÍ a podpořilo léčení i uzdravení

Životní paradox

“Do háje, zrovna, když počítám, že budu doma 6 dní sama a budu se moc věnovat domluvené práci, tak se jedno dítě ve středu zraní a druhé má od pátečního večera vysoké horečky! To mě život testuje, jak mám zvládnuté téma Uzdravte se úpravou interiéru?! Nebo, co se děje?” Vztekám se, až z toho druhý den nepříjemně kašlu.

A ten kašel mě upozorní,

že něco dělám špatně… Naštěstí si to během hodiny uvědomím, zrovna když upravuji synovi pokoj, aby ho podpořil v léčení. Uvědomuji si, že nemoc dítěte bývá “darem” pro jeho mámu (rodiče). Moje děti mi vždy takto s něčím pomáhaly, ať se mi to líbilo, nebo ne – když jsem si to připustila, tak mě to vždy obohatilo.

Jenže, co je tím darem tentokrát?!

O tom v sobotu nemám zdání. Navíc mi přichází o 3 dny dříve menstruace – to je doba, kdy žena má být více sama se sebou, nebýt akční. Zpozorním. A rozhodnu se upustit od svých pracovních plánů a plynout v souladu se životem, který se mi zrovna děje. Proto

Dál upravuji dětský pokoj,

aby zde bylo po ruce vše potřebné (hrnky, termoska s teplou vodou, homeopatika, teploměr, hodiny) a já zde mohla mít křeslo (mám vyzkoušeno, že má přítomnost děti léčí). Beru si knížku (čtení mi dělá dobře a nalézám zde inspiraci pro aktuální dění v rodině a životě). Začtu se a jsem.

Jsem sama pro sebe a své dítě. Zraněná dcera si užívá týden s prarodiči, tak mám prostor pro syna, o kterého se můžu starat přírodními prostředky, protože čas mě tolik netlačí, jako kdybych byla zaměstnána na plný úvazek. To je výhodou toho, že

Jsem podnikatelka, pracující z domova

Díky tomu si druhý den přeskládám pracovní program na následující týden. Sice ještě trochu skřípu zuby, že mi nevyšel můj plán, ale vím, že když život poslechnu, později, za kratší čas stihnu práci, kterou mám a odevzdám ji včas. Navíc z toho vyjdu více v pohodě a kdoví, co je za tím dalšího…

Zaujalo mě, že mi na pozadí zní otázka “Proč mé starší dítě, které je normálně zdravé, onemocnělo zrovna teď?! S čím mi svou nemocí pomáhá?” A v úterý se mi postupně odhaluje odpověď.

Zažívám šok

Dva dny se zbavuji iluzorního závoje svého snu a procitám do reality. Pomáhá mi s tím:

  • můj ženský cyklus (fáze, kdy žena je více vnímavější k nevyřčenému),
  • nemoc dítěte (čas, kdy se pracovně “musím” zastavit a jsem tady a teď),
  • vyslechnutí od kamarádky,
  • a péče o domov, včetně úklidu.

Péče o domov pomáhá v životní krizi

O své konkrétní krizi, zde nebudu psát, je to ještě čerstvé a hodně bolavé. A právě s tou bolestí mi nyní pomáhá náš domov, který jsem za poslední 3 roky upravila tak, aby mi teď poskytl utěšující laskavou náruč a já se můžu v bezpečí vyvztekat a vyplakat. A hlavně uvidět zpětně celou situaci bez příkras. Přijmout ji. A začít podnikat potřebné kroky k zlepšení mé dané situace.

Zpětně si uvědomuji, že

Nemoc dítěte mi poskytla prostor  :)

se včas zastavit a zpozornět – všimnout si signálů, které se kolem mě množily a já je nevnímala.

IvaKolarova.cz__Nemoc-pritelkyni_domov-naruci

foto: Designed by Freepik

Toto bych si nedopřála, kdyby rodina byla pryč. Protože bych byla příliš soustředěná na práci, kterou miluji a od které by mě nic v daný čas neodvedlo. Neuvědomila bych si ještě plně rozsah toho, že “něco” v mém životě není dobře. Na to by samozřejmě došlo, ale až mnohem později, a pak by to bolelo mnohem více a byla bych ve větším finančním i energetickém průšvihu.

Naštěstí život mě má rád, a tak, když nastane období, kdy nevnímám jemnější upozornění, že “něco” se děje špatně, tak mě zastaví tím, že mé děti

Onemocní, zraní se, atd.

Ano, na tohle většinou slyším a začnu vnímat a dívat se na život kolem jiným pohledem. Nadšená z toho nejsem nikdy. Avšak později jsem za to vděčná.

Samozřejmě děti nejsou nemocné jen kvůli mně. I ony si něco řeší – potřebují se také zastavit, odpočinout si, posílit (tím, že překonají horečky), uvědomit si, že to, co jí, má vliv na jejich zdraví, a tak dále. Každopádně jsme rodina, která si vzájemně pomáhá. Někdy se nám to líbí a jsme šťastní. Jindy skřípeme zuby a je rachot. Ale

vždy když se ohlédnu zpětně, tak to mělo svůj smysl.

Co udělat, aby prostředí pečovalo o ZDRAVÍ a podpořilo léčení i uzdravení

Přežít ve zdraví a co nejharmoničtěji ty těžké chvíle mně/nám pomáhá:

  • Jak jsem vyladila náš domov (viz mé e-booky).
  • Další průběžné vylaďování bydlení, jak se život proměňuje v čase. Neboť rodina s miminem má jiné potřeby, než ta s puberťáky (ale o tom někdy příště).
  • A v době nemocí si pomáhám cílenými úpravami interiéru, které pomáhají s léčením a uzdravením.

Jak upravovat domov, aby pomáhal v době nemocí

se dozvíte v TAHÁKU Co udělat, aby prostředí pečovalo o ZDRAVÍ a podpořilo léčení i uzdravení. Tahák získáte zdarma přes formulář níže. Vytiskněte si ho a vložte do knížky s první pomocí.

Tahák si objednáte zdarma přes tento formulář - vyplňte své jméno a e-mail a klikněte na tlačítko: 

Vážím si Vaší důvěry. Vaše údaje slouží pouze pro naši komunikaci. 
Odesláním formuláře mi dáváte Váš souhlas se zasíláním obchodních sdělení. Tento souhlas můžete kdykoliv odvolat. Více zde

Epilog

Opět se to špatné (nemoc dítěte v nevhodný čas) ukázalo, jako dobré (včas jsem byla upozorněna, co je v mém životě špatně). A díky tomu všemu máte další inspiraci pro svůj život. Přeji, ať vám přinese mnoho dobrého. :)

PS: Mimochodem, můj kašel do sobotního odpoledne zmizel, díky tomu, že jsem nemoc syna přijala a nebojovala s ní. (Běžně tento můj kašel trvával 14 dní.)

Iva Kolářová

Návrhářka reDesignu interiérů,
stavební inženýrka s 15letou praxí,
která i vás naučí jak s lehkostí upravovat své interiéry, aby ony pak hýčkal vás. :)

Vypracuje vám NÁVRH interiéru nebo jeho dílčích úprav (tzv. reDesign), poskytne odborné KONZULTACE. Tato práce je její vášní přes 14 let.
Objednejte si Ivin e-book "9+1 tipů, jak ladit domov pro skvělý život" a proměňte své sny o krásném interiéru a spokojeném životě v každodenní realitu .
 
Ivě můžete napsat nebo se ji zeptat na iva@ivakolarova.cz
Používáte FB? Připojte se ke skupině Ladíme domov pro skvělý život.

Komentáře