Interiérová 1. pomoc pro vytopený byt

reDesign vytopeného bytu

Vytopení bytu je velmi nepříjemná situace! Ale můžete ho využít jako příležitost – příležitost konečně zpříjemnit své bydlení. Přečtěte si, jak toho využili Alice s Jirkou, kteří mi 23. srpna napsali následující zprávu:

„Dobrý den, měla bych zájem o konzultaci týkající se interiéru. 

Před 14 dny jsme měli havárii vody. Byt byl vytopen. A nyní, když ho dáváme znovu do pořádku, bychom to chtěli konečně nějak celkově zlepšit, protože předchozí stav byl (alespoň pro mě) dost nevyhovující.

Nábytek by asi zatím zůstal víceméně stejný, protože na úplně nové zařízení, nebo celkovou rekonstrukci teď finance moc nemáme, pouze s nějakou menší obměnou (pohovka, konferenční stolek, osvětlení). Nově musíme pořídit koberce a tapety, případně linoleum do kuchyně. V podstatě bychom potřebovali asi hlavně odborně posoudit, co by se v daných místnostech dalo udělat, nebo jak ten prostor co nejlépe využít a jak vhodně jednotlivé věci rozmístit.

Zatím nevím, zda k tomu bude stačit konzultace, a nebo bychom si museli u vás objednat přímo nějaký návrh celého interiéru, to by asi spíš záleželo na Vašem zhodnocení … Přeji hezký den, Alice” 

reDesign vytopeného bytu

1) Vytopený byt = pohroma

Kdy se člověk dostane do nepříjemné situace, kterou musí okamžitě řešit = vytřít vodu, odsunout nábytek, usušit (ale jak?), nebo vyhodit všechny koberce, v ohrožení jsou prahy a spodní části nábytku (sokly, nožičky), navlhlé až promáčené stěny. To znamená, že budete muset nově malovat, případně tapetovat. 

Je to náročné na nervy, čas a peníze. Bydlíte nějakou dobu v bytě, který je vzhůru nohama (viz přeplněná místnost na fotce). Je to příšerné!

2) Vytopení bytu = šance na dlouho odkládanou změnu 

 Když jsem četla zprávu od Alice, přišel mi vhled pro jejich konkrétní situaci:

„Tou vodou byl Váš byt očištěn a jste připraveni na nový začátek.”

Ano, i zde platí, že VŠE ŠPATNÉ, JE K NĚČEMU DOBRÉ. A přes počáteční šok můžete zjistit, že život vám přihrál tu nejlepší možnou situaci. (Drsné, ale pravdivé.) Protože nejen že jste nuceni něco udělat pro své bydlení, ale můžete tu změnu využít pro zlepšení svého osobního a profesního života!

Interiérová konzultace jako nástroj osobního rozvoje

Protože každé prostředí má na své obyvatele vliv, tak nabízím klientům i možnost využít interiérové konzultace i jako nástroj pro osobní rozvoj.

Stejně tomu bylo i u paní Alice a 1. zadáním bylo:  

Aby celý byt působil útulně, příjemně a proudila v něm dobře zdravá energie. 

Upřesněním bylo, aby je změna interiéru podpořila: 

 • v osobním a duchovním rozvoji
 • nalezení vnitřního klidu a harmonie. 
 • „znovu nakopnout“ – vnést do života opět novou čerstvou energii,  
 • nové věci, možnosti a příležitosti,  
 • posílit celkovou prosperitu, hlavně finanční. 

Hm, je vidět, že Alice s Jirkou umí využít i nepříjemnou příležitost, aby žili spokojený život. :) Gratuluji!

Proto jsem s velkou chutí k nim jela na osobní konzultaci pojmenovanou jako:

Interiérová 1. pomoc pro vytopený byt

Je potřeba zmínit, že pan Jiří využil příležitosti, že u konzultace nemusí být. ;)

Během 3,5h jsme si s paní Alicí povídaly o jejich záměrech, potřebách a možnostech. Postupně jsme prošly jednotlivé části bytu. Následně jsem navrhla rychlá řešení.

Vzhledem k zadání, finanční situaci a havarijnímu stavu jsme se domluvily, že další spolupráci rozdělíme do více etap. V nejbližší době že vypracuji návrh dispozičního řešení obývacího pokoje, který je relaxační zónou a kde bude nově umístěné místo pro Alici.   

Nebudu dělat celý návrh interiérového designu 

Protože Alice má cit a svůj styl pro výběr dekorací, domluvily jsme se spolu „pouze“ na návrhu dispozicezávěrečné dolaďovací osobní konzultaci. Samozřejmě budu k dispozici na mailu a telefonu, když budou chtít vybraný kousek posoudit – už konzultovali výběr tapety:  

                         

Tyto tapety dokonale podpoří jejich záměry. :) 

Výhoda postupného zařizování interiéru

Aby byl vytvořen prostor, který bude své obyvatele podporovat v jejich záměrech, je ideální, když:

 1. Se postupuje po částech a nezařizuje se kompletně celý interiér najednou.  
 2. Máte svou  interiérovou průvodkyni, která vás podporuje, aby:
 • Jste si pořídili takové vybavení, které je v souladu s vašim stylem a podpoří vaše záměry. 
 • Jste na úpravu svého bydlení nebyli sami. A když budete potřebovat tip, posouzení, mohli jste se obrátit na člověka, který zná váš příběh.
 • Jste reDesign (úpravu stávajícího interiéru) opravdu dotáhli do konce = do pořízení poslední vázy. 
 • Na závěr průvodkyně osobně přišla a doladila s vámi poslední detaily tak, aby váš domov dýchal harmonií

Stejně tak tomu je u Alice a Jirky. Počítám, že reDesign jejich celého bytu 3+1 bude trvat 3 roky. Budou postupovat po jednotlivých místnostech, s průběžným dolaďováním bydlení tak, aby je celý domov podporoval v životě.

Přečtěte si spokojenou reakci klientky po 1. konzultaci 

„Ivo, od konzultace s Vámi jsem očekávala, že náš byt tak nějak celkově zhodnotíte pohledem odborníka (na architekturu i na feng-shui), jak to s ním vypadá, jaký má potenciál k nějakým změnám a jestli se s ním ještě vůbec dá něco udělat :-). 

V tom jste mě mile překvapila a uklidnila, protože i přes ten aktuální havarijní stav se zdálo, že Vám to zase až tak hrozné nepřišlo. A musím říct, že díky Vám jsem i já trochu změnila úhel pohledu. Myslím, že jsem na to stále hodně hleděla optikou těch dokonalých designových interiérů, které vídám v časopisech a měla jsem pocit, že bez totální celkové rekonstrukce (na kterou ale nějak pořád nemáme) se s tím nic udělat nedá. Teď to tu najednou začínám vidět trochu jinak,

vzala jsem náš byt na milost :-)

začalo mě bavit znovu vymýšlet, jak to tu upravit a vylepšit. Dokonce jsem se tu po Vaší návštěvě začala i nějak lépe cítit, než před tím a začalo mi to tu připadat o něco útulnější

Překvapila jste mě tím, jak se dokážete přirozeně „vyladit“ na interiér, do kterého přijdete, i na osoby v něm (a to i na ty, které v tu chvíli ani nejsou přítomny :-)), postupně vnímat energii a možnosti daného prostoru a intuitivně přicházet na nejlepší řešení, která jsou zároveň v souladu s povahou a potřebami těch, kteří daný prostor obývají.

Navíc dokážete i druhé lidi nenápadně nasměrovat k tomu, aby se sami snažili navázat se svým prostorem i se sebou vztah a začali objevovat nové možnosti. 

Vaši konzultaci bych určitě doporučila každému, kdo z nějakého důvodu není se svým bydlením (ale i životem) spokojený, cítí, že mu tam něco chybí, nebo, že by chtěl něco jinak, ale má pocit, že vlastně ani neví co a že to sám „nevymyslí“. :-) A nebo tomu, kdo si chce svůj interiér zařídit tak, aby byl harmonický, krásný a v souladu s jeho přirozenými potřebami.”

Jak pokračuje dál reDesign bytu Alice a Jirky?!

To si přečtěte v blogu za týden.

Už teď vám prozradím, že v pátek 8.9. jsem se s Alicí a Jirkou už opět sešla – nad rozpracovanými návrhy. :) 

Chcete také upravit své bydlení?

Pak udělejte následující:

 • Přečtěte si více o osobní interiérové konzultacizde >>
 • Objednejte si nezávaznou 15 minutovou konzultaci zdarma, ať zjistíte, zda si spolu rozumíme.
 • Pokud budeme na podobné vlně, tak se domluvíme na pokračování naší spolupráce.

 

Učte se i ze situací, kdy dostáváte něco zdarma, mít pro sebe užitek – připravte si na mě konkrétní otázku.

Líbí-li se vám článek, dejte mu lajk a sdílejte dál – třeba tak někomu dalšímu pomůžete v nepříjemné situaci.

 

Přeji vám, ať vy bydlíte, co nejpříjemněji. Iva

Iva Kolářová
Návrhářka reDesignu interiérů,
stavební inženýrka s 15letou praxí,
která i vás naučí jak s lehkostí upravovat své interiéry, aby ony pak hýčkal vás. :)

Vypracuje vám NÁVRH interiéru nebo jeho dílčích úprav (tzv. reDesign), poskytne odborné KONZULTACE. Tato práce je její vášní přes 14 let.
Objednejte si Ivin e-book "9+1 tipů, jak ladit domov pro skvělý život" a proměňte své sny o krásném interiéru a spokojeném životě v každodenní realitu .
 
Ivě můžete napsat nebo se ji zeptat na iva@ivakolarova.cz
Používáte FB? Připojte se ke skupině Ladíme domov pro skvělý život.
Komentáře