Konzultace pro úpravu zahrady, aby ladila se svojí rodinou

Nevěřila jsem svým uším, když mi minulý týden Kristýna nadšeně říkala, že už předělávají zahradu! Nechápala jsem, protože jsem nic neslyšela, že by si nechali vypracovat projekt zahrady, jak původně měli v plánu.

Prý se se svým mužem Martinem rozhodli, že mají ode mě dostatek nápadů pro zahradu, aby byla funkční a ve které se budou cítit skvěle, takže vlastně projekt nepotřebují.

Tak to děkuji za důvěru. A jsem zvědavá, jak to dopadne, protože vloni jsem jim dělala jen 1 osobní konzultaci! Pravda, že jsem běhala po zahradě, abych názorně pomocí rekvizit ukázala, kde mají mít jaké vybavení a využití – díky tomu si Kristýna snáze představila, a vlastně i vyzkoušela, jak se v daném prostoru bude pohybovat. Také jsem ji rozmluvila, aby se zbavovali všech těch nádherných kamenů.

Naštěstí! Podívejte se sami, jakou jsou krásnou dominantou zahrady. Už úplně vidím, jak to tam bude KRÁSNÉ – moc se těším na pozvání. :D Ale to trochu předbíhám…  

A letos se pustili do díla

Uchopili to za správný konce:

  • Kristýna je myšlenkou, inspirací a zázemím,
  • Martin a děda jsou tvůrci a silou, která ty vize uskutečňuje,
  • všichni společně diskutují a domlouvají se, jak to bude.
  • Ještě tam mají babičku a batolící se Marjánku pro potěšení a laskavé slovo.

Je skvělé, když rodina funguje a i do tvorby zahrady se zapojí, co nejvíce osob. Jasně, někteří se občas pletou, ale vnášejí tam „něco“, díky čemu pak vznikají krásné věci a ještě hezčí atmosféra. <3

Přečtěte si, co mi pro vás  Kristýna napsala

„Když u nás byla Iva poprvé na konzultaci zahrady, tak jsme se ještě moc neznaly. Prošla se po našem pozemku, vyslechla si moje představy, přání a vize. Postupně jsme se procházely po jednotlivých částech naší zahrady a já vstřebávala nadšeně její cenné rady a postřehy a hlavně úplně nové pohledy.

Iva umí citlivě, a přitom prakticky a logicky pracovat s prostorem.
Tak aby odpovídal povaze a duši lidí, kteří tam žijí. :)
Na základě tohoto velikého vkladu a nasbírané inspirace z obrázků na internetu jsme se pak svépomocí pustili do postupné realizace. Na pozemku vzniká dvouúrovňová zahrada spojená linií suché zídky se skalničkami a jezírkem.

Plánujeme vybudování druhého posezení, kde bychom si vychutnávali podzimní hřejivé sluníčko. Zvláštností naší zahrady je, že se u nás neustále různě objevují a přesouvají herní místa pro děti (Ivčina pozn.: mají 3-5 dětí).
Teď si snad mohu dovolit říci, že jsme s Ivou, i díky jiným aktivitám, přítelkyně a jsem moc ráda, že jsem ji tehdy potkala!“

To já taky! Jednak si spolu vždy skvěle pokecáme a vzájemně podpoříme. A díky Kri mám skvělé úklidové pomocníky, kteří mě tak nadchly a způsobily převrat v mém životě, že jsem za 2 měsíce vytvořila projekt Úklid s lehkostí.

To jsem trošku odbočila. Tak zpátky k tématu zahrady, která vzniká svépomocí.

V jaké je teď zahrada fázi?

„Už je hotová horní dlažba z placáků u domu – do linie směrem ke středu pozemku. Koupili jsme 2 ohromné květináče a ty tvoří vstupní „bránu“. Kolem studny se vlní linie terasy. Našly jsme v naší hromadě šutrů nádherný druh. Vypadají jako z Chorvatska, jsou v nich občas otisklé mušle a zkameněliny.

Tam, kde je zelená plachta chceme 2 jezírka s vodopádem. Jedno na horní terase a dolní dole. Pod stromem je herna – děti tam mají provazy, houpačku, lezou do domečku na stromě… A vedle chci posezení, jak jsi navrhovala – to teda ještě vůbec nevím, jak uděláme…

Martin je strašně šikovný a s dědou jsou strašlivý makáči! To co je na fotkách, udělali za tyhle dva dny! V tom strašlivým vedru. Takže po šichtě byla zasloužená báječná pestrá večeře a přípitek.“

 

 

Máte také prostor, se kterým si nevíte rady

Tak mi napište na iva@ivakolarova.cz, nebo zavolejte na 737 879 400. Věřím, že řešení, návrh, nebo aspoň inspiraci najdeme i pro vás. Jak osobní/Skypové konzultace probíhají, kolik stojí a co vše si máte připravit, si přečtete ZDE >>

Před placenou konzultací si objednejte 15 minut zdarma, po telefonu. Ať zjistíte, zda jsme spolu na společné vlně:

Iva Kolářová
Návrhářka reDesignu interiérů,
stavební inženýrka s 15letou praxí,
která i vás naučí jak s lehkostí upravovat své interiéry, aby ony pak hýčkal vás. :)

Vypracuje vám NÁVRH interiéru nebo jeho dílčích úprav (tzv. reDesign), poskytne odborné KONZULTACE. Tato práce je její vášní přes 14 let.
Objednejte si Ivin e-book "9+1 tipů, jak ladit domov pro skvělý život" a proměňte své sny o krásném interiéru a spokojeném životě v každodenní realitu .
 
Ivě můžete napsat nebo se ji zeptat na iva@ivakolarova.cz
Používáte FB? Připojte se ke skupině Ladíme domov pro skvělý život.
Komentáře