Dovolte jaru a svým interiérům, ať podpoří vás a vaše plány

Zajímalo by mě, jak u vás. Tady v Praze se jaro probudilo – ptáci po ránu koncertují, vzduch voní kvetoucími stromy, na dalších stromech a keřích raší pupeny. Všude kolem nás je cítit energie růstu, zdravé dravosti, probuzení se ze zimního spánku a dychtivosti uskutečnit nové. Pokud i vy toužíte po změně, nebo se pustit se do něčeho nového, teď na jaře je ideální čas začít realizovat své plány. – Využijte toto naladění pro sebe, pro svou práci i osobní život. 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Udělejte novému prostor

Já vím, zase to zavání úklidem. Věřte, že sama moc dobře znám, kolik přesvědčování to některé (například mě) stojí, aby se do úklidu a probrání věcí pustili. Ale také vím, jaká vás potom čeká úleva, lehkost, a jak se díky tomu připravíte na nové. A věřte, že se úspěch dostaví, a vezme s sebou i příjemné  překvapení.

Někdo toto fungování lépe chápe, když si představí přeplněnou tramvaj k prasknutí, zastavující na zastávce. Aby mohli nastoupit další cestující, musí někdo vystoupit. Pokud ne, tak zájemci o svezení mají smůlu a lidé uvnitř se nepříjemně mačkají.

Stejně tak je to ve vašich interiérech a mysli. Pokud si tam držíte staré harampádí, které nepoužíváte, zbytečně vám zabírá místo a nepustí k vám nové věci, příležitosti, zážitky, vztahy, potěšení. Navíc pociťujete vnitřní přetlak a nechápete proč. Není podstatné, zda více věcí máte kolem sebe, nebo vás tlačí vaše stará přesvědčení. Protože první ovlivňuje druhé a naopak.

V souvislosti se zbavováním se starých věcí si vzpomínám na klientku, u které jsme vyhodily zvadlé květiny – do 2 týdnů od ní odešel problémový klient a do měsíce měla nové platící klienty, se kterými si vzájemně sedli.

S jinou klientkou jsme dělaly re-design i jejího myšlení, který jsme podpořily cílenými úpravami a úklidem v její domácí pracovně. Krásně se otevřela prosperitě a do týdne od našeho setkání měla na účtu skoro dvacet tisíc, se kterými nepočítala.

A můj silný zážitek tento měsíc – kdy jsem probrala 50cm kupu různých poznámek, nápadů a plánů pro mé podnikání, které jsem si sepisovala 2,5 roku. Polovinu jsem konečně dokázala vyhodit a druhou jsem přeuspořádala do šanonů. Do týdne poté mi kamarád pomohl rozvzpomenout se, že jsem skvělá v používání feng-shui a že se mám s tímto svým uměním přestat schovávat, mám si věřit a veřejně to prezentovat. Moje duše jásá. Mé ego je zmatené. Takže uklízím, přerovnávám dál – a tím se zbavují starého a dělám prostor pro nové.

Vyzkoušejte

Nemusíte hned uklízet celý byt. Stačí když si uklidíte svůj pracovní nebo jídelní stůl. Vše dáte pryč, dočista umyjete, setřete, vrátíte zpět jen to nejnutnější a ozdobíte. Ještě pořádně vyvětrejte.

Jak se cítíte?

Věřte, že nové bude vždy lepší, než to staré

Jaro-iii_IvaKolarova.czI když jdete do neznáma, mějte víru, že bude lépe. Nechte tyto slova znít ve své hlavě a stane se to skutečností. Píše se o tom a mluví všude, kde je tématem osobní rozvoj, zlepšení života, úspěch, prosperita atd. A skutečně je to pravda – sama jsem si to ověřila na sobě, svých dětech a klientech. Díky tomuto přístupu můj syn vyhrál krajské kolo zeměpisné olympiády.

Co dělat, když úklid nesnášíte

Jsme na tom stejně… Proto se s vámi podělím, jak jdu na to já – mně pomáhá

  • si vzpomenout, jak mi bylo po minulé debordelizaci skvěle a lehko,
  • a navíc si to rozumově zdůvodňuji – že úklidem svého interiéru očišťuji své prostředí od staré atmosféry, od nenálady, které občas u nás doma panuje.
  • Říkám si, že to škaredé stírám a stagnující energii v koutech rozhýbávám.

Ostatně starověké umění práce s prostorem feng-shui doporučuje v první řadě uklidit, zbavit se starého, než se člověk pustí do nových plánů. A věřte, že často pomůže „jen“ úklid, aby se ve vašem životě začaly dít zajímavé věci a vy jste žili takový život, o kterém zatím jen sníte.

Co vám s tím může více pomoci

Pokud nevíte, kde s úklidem začít, objednejte si u mě 15 minut Skype / telefonní konzultace zdarma. Klikněte na tlačítko, zadejte své údaje a pošlu vám na e-mail další informace:

sipka-vlevo-tmava_ik

tlačítko_KON15_IvaKolářová.cz

Iva Kolářová
Návrhářka reDesignu interiérů,
stavební inženýrka s 15letou praxí,
která i vás naučí jak s lehkostí upravovat své interiéry, aby ony pak hýčkal vás. :)

Vypracuje vám NÁVRH interiéru nebo jeho dílčích úprav (tzv. reDesign), poskytne odborné KONZULTACE. Tato práce je její vášní přes 14 let.
Objednejte si Ivin e-book "9+1 tipů, jak ladit domov pro skvělý život" a proměňte své sny o krásném interiéru a spokojeném životě v každodenní realitu .
 
Ivě můžete napsat nebo se ji zeptat na iva@ivakolarova.cz
Používáte FB? Připojte se ke skupině Ladíme domov pro skvělý život.
Komentáře