Jak na snadnou proměnu stylu pronajatého interiéru, aby se plánovaná akce povedla

Když si zařizujete místnost pro sebe, je na vás jaké barvy, materiály, vybavení a dekorace si pořídíte.

Ale, co dělat, když si prostor pronajímáte na jednu akci? 

A zrovna pro její úspěch potřebujete, aby se účastníci uvolnili a měli odvahu se podívat i na nepříjemné životní téma, protože právě to jim přinese kýženou pozitivní změnu. V této situaci je zásadní, aby prostředí zbytečně nebránilo vámi zamýšlenému programu.

Rychlá proměna stylu interiéru - před

Zrcadlový sál čeká proměna stylu

Jenže styl interiéru se často opomíjí, z důvodu kompromisu

Nejspíš to znáte, stejně jako já, že při volbě prostoru se dělají kompromisy mezi dobrou dopravní dostupností, kapacitou, financemi, příjemností a stylem prostředí (tím myslím, zda je to v souladu s vaším programem). A z “dobrých” důvodů se nejčastěji musí ustoupit z toho, jak prostor vypadá a zda je vám příjemný, jako třetí kůže.

Jenže prostředí má na vás a vaše klienty zásadní vliv. Tak co s tím?! Pomůžou vám s tím promyšlené úpravy vybavení interiéru, podobně jako v následujícím příkladě.

Když styl pronajatého interiéru není v souladu s plánovanou akcí

Ziva-a-vasniva-2016-e-pozvanka-242x300Do této nepříjemné situace se dostaly i Iveta s Helenou, které chystají tento víkend 10.-12.6.2016, v Dobřichovicích Víkend pro ženy nazvaný Živá a Vášnivá. A v sobotu je na programu prožitkové setkání Tajemství & tanec, kdy se mají účastnice i ponořit do svého nitra.

Jenže sehnaly prostor v zrcadlovém sále sportovní haly v Dobřichovicích.

Zrcadla jsou fajn pro trénink, když kontrolujete, jak dobře cviky provádíte. Ale odvádí pozornost od prožitku a někomu vadí až tak, že se stáhne a setkání si vůbec neužije. Odchází zklamaný, myslí si, že je to programem či lektorem, a vůbec ho nenapadne, že za to můžou “jen” zrcadla! 

První nápad byl, najít jiný prostor

Jenže toto místo má tolik výhod – blízko vlaku, který je za 20 minut v Praze, velké parkoviště, prostředí je pěkné, čisté, nové a má nádherný výhled do zeleně.

Náhoda chtěla tomu, abychom se potkaly. A mě zkušenost naučila, že nic není náhoda a každý prostor, který se k vám dostane, vás obohatí a je pro vás důležitý. Ale jak poznat přínos a nenechat se svázat omezením?

S úpravou prostředí pomůže váš záměr 

Proto jsem s Ivetou a Helenou během osobní konzultace probraly, co chtějí účastnicím na akci předat, čím je chtějí obohatit, jaký je jejich záměr. Od tohoto se odvíjela změna atmosféry a vnesení „nového“ vybavení interiéru, které se po akci odnese.

Navrhla jsem i jak do proměny prostředí zapojit účastnice sobotní akce Tajemství a tanec. Vysvětlila jsem jim, jaké další rozměry to setkání přinese – podporu tvořivosti, možnost aktivně se spolupodílet na vytvoření atmosféry toho dne – toto vše podporuje a rozvíjí spolupráci. 

Čím konkrétně rychle změníte atmosféru prostředí  

Především je to o nápadu, který podpoří váš záměr, a přitom je snadno a rychle uskutečnitelný. Přemýšlejte, pro koho akci připravujete, v jakém rozpoložení přijde a jaká změna se s ním má udát.

V případě Ivety a Heleny to jsou ženy, které chtějí zlepšit svůj vztah k sobě samé a svému ženství. Proto pro proměnu stylu sálu – ze sportovní, aktivní místnosti – na prostředí, kde se ženy budou více cítit ženami, je nejlepší využít látek, barev, květů, rostlin, vůní, hudby a pracovat s osvětlením interiéru. 

Látky prostor zjemní, zútulní, vnesou měkkost. Čím jsou jemnější, průsvitnější, tím více získáte ženskou náladu. Pro dosažení tajemna, větší vášně je organza to nejlepší řešení.

Květiny, o nichž se říká: „Květinou ženu neurazíš.“ A toto je skutečně pravda, protože květ je symbolem ženství. A čím více okvětních plátků, tím více podpoříte vášeň, tvořivost, radost – růže je skvělá volba pro Víkend pro ženy Živá a Vášnivá.

Rychlá proměna stylu interiéru

Úvodní proměna stylu pronajatého zrcadlového sálu – vidíte tu růži?  :)

 

Barvy ukazují, že svět není jen černý a bílý, naopak je pestrý, a tím připomínají, že každá situace má více než dvě řešení. Proto pokud se na setkání dotýkáte i nepříjemných témat, přineste do prostoru barvy, které vám to připomenou, že máte objevovat více, než dvě řešení.

Stávající vybavení interiéru

A co s vybavením, které se nedá z místnosti odnést, ani nejde přeuspořádat? Zvažte, zda ho opravdu nemůžete nějak využít ve svůj prospěch. A když to nejde, tak ho zakryjte.

Ve zmíněném zrcadlovém sále před zrcadla postavíme žíněnky a přes ty přehodíme přinesené látky. Tím se získá

  • zakrytí, aby se ženy neviděly a lépe se ponořily do sebe,
  • zútulnění prostoru,
  • zlepší se akustika (sníží se ozvěna, která vzniká díky tvrdým povrchům),
  • vznikne prostor pro opření se.

Styl sezení má vliv na vzájemné vztahy při setkání 

Když si sednete do kruhu či oválu, navodíte atmosféru sdílení a vy jste její součástí. Účastníci se budou cítit součástí celku a snáze se otevřou.

Oproti tomu, když postavíte židle do řad a stoupnete si dopředu, získáte větší pozornost k tomu, co říkáte, ale nečekejte větší sdílení.

Další inspiraci 

pro proměnu jakéhokoliv interiéru – pronajímaného, pro práci či bydlení – najdete v e-booku 9+1 tipů, jak ladit domov pro skvělý život. Klikněte na tlačítko a přečtěte si více, jak a s čím vám e-book pomůže a co vás naučí:

Iva Kolářová

Návrhářka reDesignu interiérů,
stavební inženýrka s 15letou praxí,
která i vás naučí jak s lehkostí upravovat své interiéry, aby ony pak hýčkal vás. :)

Vypracuje vám NÁVRH interiéru nebo jeho dílčích úprav (tzv. reDesign), poskytne odborné KONZULTACE. Tato práce je její vášní přes 14 let.
Objednejte si Ivin e-book "9+1 tipů, jak ladit domov pro skvělý život" a proměňte své sny o krásném interiéru a spokojeném životě v každodenní realitu .
 
Ivě můžete napsat nebo se ji zeptat na iva@ivakolarova.cz
Používáte FB? Připojte se ke skupině Ladíme domov pro skvělý život.

Komentáře