Bydlení je vaší přítelkyní,

která podpoří vaše plány, životní změny a sny

Ne vždy naši přátelé mají čas, aby nás vyslechli. Ne každý zná dobrého rádce (mentora, kouče, terapeuta, psychologa), aby nás nasměroval a podpořil. Jenže problémy se nikomu z nás nevyhýbají a my je potřebujeme řešit, abychom se v životě posunuli dál a byli spokojeni se svým životem.  

17-05-09__Bydlení-vaší-přítelkyní__IvaKolarova.cz

Napadlo vás, že vám s vyřešením problémů pomůže vaše bydlení a pracovní místo?!

Přijďte si pro konkrétní tipy, jak na to, tento čtvrtek 11.5. na přednášku v Praze. Nemůžete-li a zajímá-li vás toto téma, klikněte na toto tlačítko:

Podporující prostředí budujte postupně

Pro začátek stačí, aby vás interiéry podporovaly, když si postupně pořídíte a dáte jí „úkol“:

JEDNU věc, která bude při vás stát, když se dostanete do PROBLÉMŮ: 
 • Připomene vám, že problém je ve skutečnosti výzvou, která prověřuje, jak jste ve svém životě pokročili.
 • Nebo, že problém je zde proto, že je načase, ať objevíte něco nového (například já díky synovu ekzému objevila aromaterapii)!
DRUHÝ předmět, který vás bude povzbuzovat, abyste našli svou ztracenou vnitřní SÍLU
 • s ní i důvěru, že můžete zvládnout cokoliv, když vytrváte,
 • a odvahu pouštět se do věcí, po kterých toužíte, jenže z nich teď máte strach.  
TŘETÍ dekoraci, která vám bude připomínat, jakou ZMĚNU jste se rozhodli v životě udělat 
 • Člověk časem zapomene, že chce změnu, protože ho zasypou starosti běžného dne, a tak je dobré mít ve svém prostředí připomínku plánované změny. Nejlépe to funguje, když si TO napíšete na lísteček, a ten připevníte k vybrané dekoraci. Já si na ten lístek píšu i důvod PROČ danou změnu chci, například: „Chci pravidelně po ránu 10 minut cvičit, abych bezproblémů mohla otáčet hlavou při jízdě na kole.“ 
Líbí?! Mně moc. A všem, kteří toto pochopí a začnou používat  :) 

Předměty, které jsou takto používány jsem pojmenovala

Osobní interiérové kotvy

A princip tohoto fungování vychází z neurolingvistického programování (zkráceně NLP) a z moudrosti, že prostředí má na vás (vaše zdraví, štěstí, lásku) vliv z více jak 33% (osobně si myslím, že z více). Starověké umění o harmonii v životě Feng-Shui o tomto vlivu učí už po staletí. A nezůstává jen u teorie! Vysvětluje, jak to udělat, aby vám okolí už nebylo na překážku, ale naopak, aby vás PODPOŘILO ve všem, co děláte a co vás v životě potká – úspěch, láska, trable, podrazy, touha po změně.  

Avšak to neznamená, že abyste byli šťastní, zdraví a milovaní,

že musíte mít za každou cenu své bydlení okamžite upravené dle učení Feng-Shui. Že to bez něj nepůjde! Ne, tak to není. Znám rodiny, které Feng-Shui vůbec neznají, a přesto jejich domovy jsou naplněné harmonií. Feng-Shui je jedním z nástrojů, který přináší řešení. A pro dobré fungování, je potřeba udělat komplexní rozbory, proto jde hodně do hloubky a využívá znalostí východních kultur – jejich myšlení a přístup k životu. Jenže taková šíře, hloubka a způsob neevropského myšlení není pro každého. 

Pojďte si TO zjednodušit

TO = úpravu bydlení, žití. 

 1. Zásadní je pochopit, že na váš život má vliv i váš osud, výchova, myšlení, kolegové, partner. A toto všechno najednou nezměníte. A už vůbec ne rychle, jako mávnutím kouzelného proutku. 
 2. Začněte u sebe – u toho, co dělá dobře vám – proto postupně přidávejte do svého prostředí věci, které vás těší.
 3. Nechtějte velkou změnu hned, okamžitě! Protože málokdo je stavěný na radikální změny.

Mnohem účinější a trvalejší je, dělat postupné změny svého bydlení, a tak života 

Pro začátek udělejte první krok – vyberte si doma jeden vám milý předmět a vytvořte si z něj svou oporu – přítelkyni, která vám bude:

 • naslouchat,
 • navede vás na to, co máte dělat,
 • pošle vám do života toho správného člověka. 

Jak na to se dozvíte na pražské přednášce ve čtvrtek 11.5., která se jmenuje BYDLENÍ může být vašim nejlepším PŘÍTELEM – podpoří vaše plány, životní změny a sny.

Nemůžete-li na přednášku přijít a zajímá-li vás toto téma, klikněte na toto tlačítko:

PS: Napište mi, pokud jsem se nevyjádřila dostatečně srozumitelně. To víte, když člověk něčím žije, neuvědomí si, když nesdělí podstatnou „maličkost“. To bych nerada, kdyby se stalo v tomto případě.

Iva Kolářová
Návrhářka reDesignu interiérů,
stavební inženýrka s 15letou praxí,
která i vás naučí jak s lehkostí upravovat své interiéry, aby ony pak hýčkal vás. :)

Vypracuje vám NÁVRH interiéru nebo jeho dílčích úprav (tzv. reDesign), poskytne odborné KONZULTACE. Tato práce je její vášní přes 14 let.
Objednejte si Ivin e-book "9+1 tipů, jak ladit domov pro skvělý život" a proměňte své sny o krásném interiéru a spokojeném životě v každodenní realitu .
 
Ivě můžete napsat nebo se ji zeptat na iva@ivakolarova.cz
Používáte FB? Připojte se ke skupině Ladíme domov pro skvělý život.
Komentáře