Vědomý úklid je základem pro dobré Feng-Shui

Díky úklidu dostanete v životě více toho, co si přejete. Ukliďte si a proberte věci, než se pustíte do harmonizace svých prostorů skrz Feng-Shui, nebo re-designu (větších úprav) svých domovů a kanceláří. Protože vědomý úklid přispěje k lepšímu výsledku. Proč to tak je, se dozvíte dále v textu. Obyčejný úklid jsem podceňovala, než jsem konečně pochopila jeho hlubší smysl pro život.

vedomy-uklid_zakladem_feng-shui_ivakolarova-cz

Pracuji doma, zatím…

Když rodina odejde, uklidím si k obrazu svému – někdy to zabere 3 minuty, jindy 60. Ale jsou to skvěle investované minuty! Proč?! Protože mi během té doby začnou plynout nápady, vize, obrazy návrhů a spolupráce.

Vše si průběžně zapisuji

Nápady přichází i odchází rychle, tak hned běžím pro tužku a papír, abych si to zapsala, načrtla. Nejlepší zkušenost mám, když u toho stojím, protože to se ty myšlenky rozvíjejí dál a dál. Nikdy bych to takhle nevymyslela sedící za počítačem a snažící se něco skvělého napsat.

Interiérový tip:

Mějte ve svém okolí skříňku vysokou 1-1,2 m. Protože se u ní báječně pracuje – zapisují poznámky, kontroluji úkoly dětí a pracuje na notebooku. 

Toto je kouzlo vědomého úklidu

Když děláte něco pro svůj prostor, on se vám pak odmění. Třeba tím, že podpoří vaši kreativitu. Kdybych si to nevyzkoušela, nevěřila bych. Já, která jsem považovala úklid za nutné zlo. Já, která nedokázala pochopit lidi, kteří neodešli dřív z domova, dokud neměli dokonale uklizeno. Potřebovala jsem si na to přijít sama, po té, co mě život na jaře zasekl na místě a já se nedokázala pořádně pohnout žádným směrem.

Musela jsem objevit „obyčejné“ uklízení,

abych mohla dělat práci, o které jsem před 8 lety snila – spolunavrhovat interiéry staveb, které jsou blíže k přírodě a životu.

Proč mi nyní pomohl úklid, a ne ladění interiérů?!

Ladění prostoru pomáhá, avšak má to jedno ale. Bohužel nás dobře vyladěný interiér může držet tam, kde už nemáme být – ve starých přesvědčeních i vztahových modelech, nefunkčním manželství, v práci, která nebaví.

Vnímám, že VĚDOMÝ úklid je základem pro skvělý život

Protože díky němu se průběžně zbavujete všeho, co už nechcete, včetně toho, že si děláte revizi svého podvědomí. Mně se tímto letos spustil hlubší proces sebeuvědomění, léčení sebehodnoty a objevování pohřbených potenciálů. Dokonce jsem objevila, že jsem kdysi složila slib svým dětem, který mě drží zpátky!

Je ozdravné uklidit své okolí

a tak i sami v sobě, kdykoliv to vy potřebujete a máte pocit, že byste si měli uklidit. Neboť úklid vám přivede do cesty i ty správné lidi, kteří vás posunou dál. Najděte svůj způsob pro sebe a daný okamžik. Nevíte, jak začít?!

Stáhněte si TAHÁK

Jak začít s úklidem s lehkostí, který jsem připravila pro projekt Úklid s lehkostí.cz. Najdou v něm cestu lidé, kteří jsou na tom podobně, jako jsem byla já:

  • nesnáší uklízení,
  • a přitom mají rádi kolem sebe čisto a přiměřený pořádek.

Pracuji doma, zatím…

Mým snem je mít ateliér VEDLE bytu. A to po dobu, co to budu potřebovat. Vedle, abych stále měla možnost spojení užitečného s tím, co mě bavíočistu domova s kreativním tvořením. Vím, že až tento léčivý proces skrz úklid nebudu potřebovat, tak život přede mnou otevře nové dveře a ukáže mi jiná místa, kde mám být.

Teď už pokorně přijímám skutečnost, že vždy jsem přesně tam, kde zrovna potřebuji být. Čím více se budu vztekat a snažit se změnit to – bez pochopení – tím více mě to bude držet na místě.

Přeji i vám, ať brzy objevíte, kde máte udělat změnu, aby jste měli skvělý život.

PS: Tenhle blog je výsledkem dnešního 30 minutového uklízení. Díky jeho psaní zažívám i já sama AHA uvědomění, PROČ nyní jsem, kde jsem, uklízím a průběžně ladím jen tak mimochodem. >> Protože potřebuji (chci) dát čistý základ životu, od kterého se budou odvíjet mé sny, přání, plány, cíle a skutečný život.

Iva Kolářová
Návrhářka reDesignu interiérů,
stavební inženýrka s 15letou praxí,
která i vás naučí jak s lehkostí upravovat své interiéry, aby ony pak hýčkal vás. :)

Vypracuje vám NÁVRH interiéru nebo jeho dílčích úprav (tzv. reDesign), poskytne odborné KONZULTACE. Tato práce je její vášní přes 14 let.
Objednejte si Ivin e-book "9+1 tipů, jak ladit domov pro skvělý život" a proměňte své sny o krásném interiéru a spokojeném životě v každodenní realitu .
 
Ivě můžete napsat nebo se ji zeptat na iva@ivakolarova.cz
Používáte FB? Připojte se ke skupině Ladíme domov pro skvělý život.
Komentáře