Pohovky z veletrhu FOR INTERIOR 2017

II. porce úlovků z letošního podzimního veletrhu FOR INTERIOR 2017. Jak jsem psala v minulém příspěvku, dalším přáním mých klientů v rámci našeho interiérového setkání bylo prohlédnout si pohovky:

  • udělat si přehled, co se teď nabízí – barevně, materiálově, tvarově a z velikostně.
  • Případně vybrat do dámského budoáru (povedlo se – viz závěr článku) a …
  • do obývacího pokoje s možností dvoulůžka k příležitostnému přespání návštěvy (vážného kandidáta jste viděli rozloženého v minulém příspěvku).

 

Zajímavá pohovka - zatočená

Zajímavá pohovka – zatočená. Všimněte si jemného optického předělu mezi dvěma výstavními plochami.  

 

Na velikosti rozhodně záleží

Podívejte se na tyto krásky na fotkách! Jedna hezčí, než druhá. Některé působí žensky a přesto mají i své mužské fanoušky. Jenže… mají své chyby na kráse. Pro některé lidi jsou to chyby fatální:

  • ta první je až moc velká, a tak se nevejde do běžného panelového pokoje, který využíváte třeba i jako pracovnu,
  • žádná není rozkládací (kromě té úplně poslední), takže se na nich vyspí pouze 1 dospělák, přestože jsou tak rozměrné (a to ještě ne na všech).

Světlá pohovka do L

Světlá pohovka do L. Všimněte si kovových nožiček, které doplní další kovové prvky v interiéru. Jen přemýšlím, jak se pod takto „vysokou“ pohovkou vysává / vytírá? 

 

Než půjdete vybírat pohovku, promyslete si, co chcete

Je to nejjednodušší řešení při vybavování interiéru – a je jedno, zda úplně nového nebo měníte postupně stávající už roky (desetiletí) vybavený pokoj. Klientky, které na veletrhu se mnou byly, to už věděly – z návrhu a osobních konzultací. A daly si na to čas.

Dopřejte si čas i vy

Pro začátek stačí, když své představy s někým proberete. I během pouhých 15 minut si na začátek uvědomíte, jaké řešení se hodí pro vás. Nepočítejte, že během 2 dnů půjdete koupit novou pohovku! … i když vlastně, ani to nevylučuji. ;)

A pak, podle vodítka, které dostanete, se začněte rozhlížet – po internetu, v časopisech, u kamarádů. A hlavně vámi vybrané kandidáty si někde vyzkoušejte – posaďte se, pohovte si a lehněte si. Ostych odložte! Vždyť si budete pořizovat vybavení, které s vámi nejspíš bude bydlet několik let (desetiletí).

Můj letošní favorit - česká kožená pohovka, která se dá polohovat, klient si může zvolit štepování. A vidíte to opěradlo - polici?!

Můj letošní favorit – česká kožená pohovka, která se dá polohovat, klient si může zvolit štepování. A vidíte to opěradlo – polici?! Tak to má osvětlení, kde můžete volit barevné spektrum. 

 

A teď už se pokochejte vystavenými pohovkami

Přečtěte si i komentáře, které vás navedou, čeho si u pohovek máte všímat dalšího – co vás obvykle na poprvé nenepadne.

Růžová pohovka do L

Růžová pohovka do L

… do ní není těžké se zamilovat, pokud máte rádi jemné barvy

Jenže než do toho spadnete rovnýma nohama, zadržte a podívejte se, zda kromě barvy a lásky na první pohled daná sedačka splňuje vše, co od ní potřebujete. Pokud jste si udělali rozvahu, tak už víte.

Pokud potřebujete pomoc, obraťte se na návrháře, prodejce, bytové architekty. Účastněte se interiérových setkání na veletrzích a na přednáškách.

 

Zaměřte se na světlou sedačku - protože má vysokou opěrku, a to i pro opření hlavy. Pro mě je tato sedací souprava symbolem stability a útulnosti. Umím si ji představit v místnosti, kde jsou knihy "od podlahy po strop".

Na této fotce se zaměřte na světlou sedačku – protože má vysokou opěrku, a to i pro opření hlavy. Pro mě je tato sedací souprava symbolem stability a útulnosti. Umím si ji představit v místnosti, kde jsou knihy „od podlahy po strop“. A nemělo by chybu, kdyby byly v místnosti krbová kamna (na dřevo). 

 

Subtilní sedačka s vysokými opěrkami, takže si opřete i hlavu.

Subtilní sedačka s vysokými opěrkami, takže si opřete i hlavu. Není to žádná moderna. Je to klasika – do místností s vyzděným krbem, do domu na venkově, do chalupy. Ten detail na konci opěradel se mi nelíbí, ale příjemně jsem si na něm namasírujete dlaně. ;)   

 

Něco "sladkého" pro slečny princezny - růžová boubelatá sedačka na nožkách.

Něco „sladkého“ pro slečny princezny – růžová boubelatá sedačka na nožkách. 

Neohrnujte nos nad pohovkami, které nejsou podle vašeho vkusu. Naopak si všímejte toho, CO konkrétně se vám na nich nelíbí, ať víte, na co si máte dávat při výběru pozor.

 

Lenoška, gaučík a postel v jednom

Máte málo místa a přesto byste rádi něco "ženského", zajímavého a funkčního?! Volte tuto sedačku.

Máte málo místa a přesto byste rádi něco „ženského“, zajímavého a funkčního?! Volte tuto sedačku.

Nedejte se zmást novinovým potiskem! Protože výrobce nabízí potah i z kašmíru. Tento český výrobek mě natolik uchvátil, že mu časem věnuji samotný blog. A zítra jdeme s klientkou do showroomu.

Pohovka je základ, ale co dál?

To je hodně individuální. Omlouvám se, že vám nedokážu tady dát universální odpověď. Protože ona neexistuje. Časem možná vytvořím rozcestník, který vás takovým procesem provede. Ale teď neexistuje. Proto potřebujete-li poradit, objednejte si nezávaznou 15 minutovou konzultaci zdarma, nebo mi napište svůj dotaz na mail iva@ivakolarova.cz

Chcete (rychlou) pomoc?

Do tohoto formuláře zadejte své jméno, e-mail, telefon a klikněte na tlačítko:

Nebo mi rovnou zavolejte na telefon 737 879 400  :)

Těším se na vás a bude mi ctí vás provést na vaší cestě k příjemnějšímu bydlení. Iva K. 

Iva Kolářová
Návrhářka reDesignu interiérů,
stavební inženýrka s 15letou praxí,
která i vás naučí jak s lehkostí upravovat své interiéry, aby ony pak hýčkal vás. :)

Vypracuje vám NÁVRH interiéru nebo jeho dílčích úprav (tzv. reDesign), poskytne odborné KONZULTACE. Tato práce je její vášní přes 14 let.
Objednejte si Ivin e-book "9+1 tipů, jak ladit domov pro skvělý život" a proměňte své sny o krásném interiéru a spokojeném životě v každodenní realitu .
 
Ivě můžete napsat nebo se ji zeptat na iva@ivakolarova.cz
Používáte FB? Připojte se ke skupině Ladíme domov pro skvělý život.
Komentáře