O čem je FENG-SHUI, a s čím vám v životě pomůže

BA-GUA__IvaKolarova.czFeng-Shui

Jedněmi vyhledávané, druhými zesměšňované. Zamysleli jste se někdy, o čem toto starověké umění vlastně je?! A zda by i vám mohlo v životě pomoci?

V knihách a mnohých kurzech se dozvíte, že je to starodávné umění práce s prostorem, přinášející harmonii. Naleznete zde charakteristiky a vzájemné vztahy mezi 5 elementy. Je vám představena barevná tabulka – magický čtverec Ba-Gua (nazývám ho: mapa prostoru) o 9 polích. Je tu hodně teorie. Je to složité.

Naštěstí dostanete konkrétní tipy pro nezasvěceného člověka – barva stěny v obýváku má být žlutá, u vstupu do pokoje je dobré mít obraz proudící vody, na trám máte umístit dvě flétny a na kliku vstupních dveří zavěsit 3 mince spojené červenou šňůrkou… A kdo z vás nemá červenou peněženku?!

Vy to uděláte a čekáte zázrak, nejlépe přes noc. Přece o tom se píše a mluví.

Jenže ne vždy se zázrak koná…

Ona to totiž není jednostranná změna, úprava. Život a Feng-Shui nejsou jen o prostoru, který údajně náš život ovlivňuje z 33% (jsem přesvědčená, že je to mnohem víc). Feng-Shui je mnohem komplexnější vědění, které se studuje a především žije mnoho let. Přesněji celý život.

Do této hry, kromě prostoru a jeho zákonitostí, vstupuje také člověk se svým astrotypem, tím, jak žije život, časové cykly, kterých je hned několik, a notná dávka pokorypřijetí.

Otevřete se

Ano, chcete-li v životě změnu k lepšímu, je skvělým začátkem, když se pustíte do úprav svého prostředí. Avšak buďte ochotni i změnit sebe – své životní postoje, názory, jak o čem přemýšlíte. Přestaňte ulpívat na jistotách. Buďte zvědaví, co vám život přinese. Buďte otevření novým příležitostem, které vám ukážou, kdo jste. Zajímejte se:

Mějte důvěru

Chtějte v životě plynout. Chtějte růst a poznávat nové. Tak vás tolik nepřekvapí, že vámi naplánovaná a očekávaná situace se vyvíjí jinak:

Například dítě onemocní, vy nemáte hlídání, a tak nemůžete jít na kurz, na který jste se přes měsíc těšili. Jenže… jak během péče o maličké probíráte svou knihovnu, „vypadne“ na vás kniha, jejíž jediný odstavec odstartuje zásadní změnu ve vašem životě – že se budete věnovat aromaterapie.

Uvědomte si, že tohle by vám ten kurz nezprostředkoval. Byli jste připraveni na změnu. Chtěli jste to. A život se takto postaral, abyste dostali ty správné informace. A vykročili jste na svou cestu. :)

Proto mějte důvěru v přicházející zvraty a na ně reagujte. Přizpůsobujte se jim, jako se voda přizpůsobuje tvaru sklenice.

5elementů__IvaKolarova.czJak reagovat při nečekaných událostech

se učte ze vztahů výše zmíněných 5 elementů, přesněji 5 podob energií. Až je pochopíte, začněte pracovat s mapou prostoru (magickým čtvercem Ba-Gua). Později přidáte další systémy.

Vytrvejte, pokud se vám TO líbí

Pokud vás poznání Feng-Shui zaujalo, chytlo u srdce, tak to nevzdávejte. Studujte materiály, které se k vám zrovna dostanou. Navštěvujte přednášky, kurzy, sledujte webináře. A vybírejte si, co s vámi rezonuje. A odkládejte, s čím nesouhlasíte. Buďte pozorní a budete odměněni. Takto najdete poznání, které bude ladit s vaší podstatou, s vaší duší.

Tipy pro vás

Zjednodušujte – vše, co vás napadne. Život je i tak dost komplikovaný, tak proč ho více šmodrchat složitostmi, kterým pořádně (zatím) nerozumíte. Začněte maličkostmi. Až si je osaháte, pusťte se do větších věcí.

Buďte trpěliví. Nechtějte všechno, co nejdříve. Možná byste to dostali, ale pak by přišel stejně strmý pád, jako byl výstup. Chcete to?!

Poznávejte se – přijměte se a podle toho upravujte své interiéry. Člověk většinou letmo tuší kým je, ale často to  přehluší názory druhých a zkušenosti z dřívějška. Takže raději používáte naučené masky a role, které vás chrání a poskytují jistotu. Jenže pak na ně zapomenete, uvěříte, že jste takoví a podle nich pak ladíte interiéry! A to je špatně pro vaši duši a zdraví.

Respektujte biorytmy lidského těla, týdne a roku. Uchováte si více své životní energie. A energie času podpoří váš život.

Zbavujte se balastuuklízejte s lehkostí. Právě obyčejný úklid vám pomůže nahlédnout pod masky i role, které vám jsou už na překážku. A postupně je odkládat, což bývá hodně těžké.

Víte proč se člověk bojí změny a lpí i na chování, které mu je na překážku? Protože je to iluze jistoty známého. Proto: 

Pěstujte svou odvahu,

která vám pomůže přestat lpět na nefunkčních rolích.

Že toto není Feng-Shui?!

Ale je. Tyto aktivity se skrývají za poznáním a fungováním Feng-Shui. Když pochopíte a prožijete tyto základy, snáze později uchopíte tabulky, jejich složitosti a především jejich praktické aplikace pro život.

Vše výše uvedené vám přinese mnohem více harmonie do života, než když si jenom vymalujete obývák na žluto a dáte si ke vstupu vodní fontánu, a pak budete čekat na zázrak. ;)

Začněte a přijďte na přednášku

IvaKolarova.cz__Prednaskovy-cyklusNebo si pořiďte její záznam.

Dozvíte se další, o čem je Feng-Shui, a s čím vám v životě pomůže. Nasajete nadšení, víru že změna k lepšímu je možná, odhodlání jít za svým štěstím a naplněním. Seznámíte se s průvodkyní na cestě k uzdravení duše skrz vaše prostředí.

Uvidíte vzájemné vztahy 5 energií a 9 sektorů prostředí (mapy prostoru). Uslyšíte, jak se proměňuje čas v průběhu dne, týdne, roku, dvanáctiletí.  Dostanete konkrétní tipy, co máte dělat pro šťastnější život. Uslyšíte, co změnit, abyste se cítili naplněnější, více se smály, měli energii, peníze, čas i na věci, které vás těší. A hlavně měli prima vztahy – s rodiči, partnerem, dětmi, přáteli, další lidi, se kterými souzníte. Především sami se sebou.

Těším se na vás.  Iva K. 

PS:

Líbí se vám, jak píšu a chápu svět? Zůstaňte se mnou v kontaktu. Napište váš e-mail a jméno do formuláře níže, klikněte na tlačítko a já vám 1-2x měsíčně pošlu zprávu, o čem jsem napsala, co podnikám a jiných zajímavostech:

Vážím si Vaší důvěry. Vaše údaje slouží pouze pro naši komunikaci. 
Odesláním formuláře mi dáváte Váš souhlas se zasíláním obchodních sdělení. Tento souhlas můžete kdykoliv odvolat. Více zde

Iva Kolářová
Návrhářka reDesignu interiérů,
stavební inženýrka s 15letou praxí,
která i vás naučí jak s lehkostí upravovat své interiéry, aby ony pak hýčkal vás. :)

Vypracuje vám NÁVRH interiéru nebo jeho dílčích úprav (tzv. reDesign), poskytne odborné KONZULTACE. Tato práce je její vášní přes 14 let.
Objednejte si Ivin e-book "9+1 tipů, jak ladit domov pro skvělý život" a proměňte své sny o krásném interiéru a spokojeném životě v každodenní realitu .
 
Ivě můžete napsat nebo se ji zeptat na iva@ivakolarova.cz
Používáte FB? Připojte se ke skupině Ladíme domov pro skvělý život.
Komentáře