Máte svůj koutek, kde obnovíte své síly?

Máte místo, kde můžete jen tak být, relaxovat, poslouchat příjemnou hudbu, listovat si časopisem, začíst se do své oblíbené knížky nebo si vychutnat lahodnou čokoládu? Zkrátka, máte kde dobíjet své baterky?

Pokud ano, blahopřeji.

Když ne, tak teď je nejvyšší čas takové místo mít. Protože v sobotu 14.11. začala pro naše tělo biologická zima, a to je období, kdy máme pečovat o svůj základní orgán, kterým jsou ledviny. Když jim dopřejete teplo, klid* a ticho, uděláte hodně pro svou vitalitu po následujících 12 měsíců. Nejlepší denní doba je mezi 17 až 19 hodinou, dle tradiční čínské medicíny. Stačí i 15 minut denně, párkrát do týdne.

Základem relaxačního místa

  • je něco pohodlného na sezení – nejlepší je příjemné křeslo, jako na obrázku, s podnožkou – místo, které poskytne oporu celému vašemu tělu.
  • V blízkosti mějte stolek, kam si postavíte hrnek s oblíbeným čajem nebo sklenici s dobrým vínem.
  • Čtecí lampa slouží ke čtení i k vytvoření atmosféry.
  • Pusťte si vám milou hudbu, neboť duši povznáší a též ruší okolní nežádoucí ruchy.

Vase-relax-místo_15-11-18_ivakolarova.cz

Že takové křeslo nemáte a v nejbližší době si ho nepořídíte? Nevadí. Protože i pro vás existuje řešení. Najdete ho v následujícm blogovém článku. A dočtete v něm, čím si své místo zkrášlíte.

* bez televize, počítače, telefonu! Věřte mi, že tato 15 minutová investice klidu se vám bohatě vyplatí.

Iva Kolářová
Návrhářka reDesignu interiérů,
stavební inženýrka s 15letou praxí,
která i vás naučí jak s lehkostí upravovat své interiéry, aby ony pak hýčkal vás. :)

Vypracuje vám NÁVRH interiéru nebo jeho dílčích úprav (tzv. reDesign), poskytne odborné KONZULTACE. Tato práce je její vášní přes 14 let.
Objednejte si Ivin e-book "9+1 tipů, jak ladit domov pro skvělý život" a proměňte své sny o krásném interiéru a spokojeném životě v každodenní realitu .
 
Ivě můžete napsat nebo se ji zeptat na iva@ivakolarova.cz
Používáte FB? Připojte se ke skupině Ladíme domov pro skvělý život.
Komentáře