Ohlédnutí za rokem minulým a plány na 2017

Tyto řádky jsem napsala pro vaši inspiraci – že to špatné, může být v odstupu času to nejlepší, co vás potkalo – dnes budu sdílet ohlednutí za částmi loňského roku, na jehož konci jsem došla svému profesnímu znovuzrození, jak jsem se zmínila v předchozím blogu. Ale vezměme to postupně, protože toto mělo počátek mnohem dříve.

ohlednuti_plany_fb_ivakolarova-cz

O krizi

Přes tři roky buduji své podnikání – učím se, uplatňuji v praxi, setkávám se s lidmi, dávám ze sebe to nejlepší, pomáhám, jsem aktivní, do toho se starám o své děti. Fakt mám upřímnou snahu, vůli a píli… Jenže pak přijdou životní ťafky – jedna za druhou – průběžně od února do dubna. A já už nemůžu. Nechápu to. Co jsem komu udělala?! A tak se stahuji do ústraní. Dělám jen to, co už bylo rozjednáno a co musím. Občas napíšu nějaký blog, vložím příspěvek na FB. Ale pro podnikatelku, bez rozvětvené klientely, je to málo! Vím to, ale víc nemůžu. Pomoc nikde… Naštěstí si vzpomenu na moudrou radu:

“Že, když pomoc není na blízku, musí si člověk pomoci sám.”

Jasně, že jsem průběžně používala mnohé, co vás na svých webech učím a předávám během konzultací. Ale tohle byl hlubší problém. A mně se fakt k žádnému terapeutovi jít už nechtělo. Ale něco to chtělo… Pak jsem si vybavila poslední kapitolu mého e-booku 9+1 tipů, jak ladit domov pro skvělý život, kterou mám vlastně označenou „+1“ Rychle se zbavte nepořádku a chaosu kolem sebe. A tak jsem se opět pustila do DALŠÍ probírky věcí. A přineslo to první změny:

Vědomě jsem se pustila do MLM „podnikání“ a prodeje na trzích

Já, kterou obchodování, přesvědčování druhých, aby koupily, a licitování o ceně nebere! Ale šla jsem do toho s vědomím, že když chci jiné, lepší výsledky, potřebuji se dostat k jiným lidem, a s tím mně MLM pomůže. Též jsem cítila, že je to i pro podporu mého tématu Ladění interiérů. Nechápala jsem, ale nechala jsem tomu volný průběh. Založila jsem projekt Úklid s lehkostí, který měl být zaměřený právě na MLM – prodej české, ekologicky šetrné drogerie a podporu mé sítě. Pustila jsem se do občasného prodejen na trzích. V tomto konání mě povzbudila slova mé klientky:

„Ivo, jste vééééliká šikulka. Obdivuji, jak umíte vše krásně propojovat, aby to spolu navazovalo.“  Milana

Jo, to já umím. Začala jsem se opět dostávat do starého známého tempa a činností = vše pro druhé a pro sebe jen drobky. „Pro sebe“ jsem vymýšlet další možnosti rozvoje svého podnikání a spolupráce. A…

Život mě zastavil

Protože jsem nabírala rychlost, chtěla toho hodně pojmout, a tak se se mnou doma utrhlo závěsné relaxační křeslo! Zpětně o tom mluvím, že: „Jsem byla usazena a ještě praštěna přes hlavu, aby se mi rozsvítilo.“ Tuhle výstrahu jsem poslechla, no skoro…, ale nakonec jsem úplně své tělo respektovala a za 2 týdny bylo po veškeré bolesti (a to mi v Motole na úrazovce říkali, ať počítám aspoň se 4 týdny bolesti).

Ten pád bylo zastavení, a také DAR

Jsem naučená, když jsem zraněna, nachlazená, pátrat po tom, co mi tělo říká, že mám dělat jinak – například odpočívat, jasně vyjádřit svůj nesouhlas, když to tak cítím… Nachlazení je jemné upozornění. Zranění je jasná stopka. Tím pádem mi život jasně dal najevo, že se mám zastavit a uvědomit si, co mám opravu dělat?! A třeba si tentokrát i říct o pomoc a radu. Řekla jsem si,

  • aby se mi ulevilo od bolesti (5 minut po pádu jsem se modlila, abych ještě chodila, jaká to byla ukrutná bolest),
  • abych POCHOPILA, proč jsem byla zastavena.

O pomoc jsem si řekla a nestačila jsem se divit, čím vším jsem byla díky zastavení se nakonec obohacena. Zastavení se, pozorování dění kolem, odevzdání se a reagování jen na to nejnutnější. Když jsem nabrala trochu sil, tak

Jsem si nechala přestěhovat pokoj

abych z postele i od stolu viděla na dveře. Změnila jsem barevnost, tam, kde to šlo – závěsů, přehozu přes postel. Výmalba mě stále ještě čeká. Průběžně jsem měnila obrazy – jejich barevnost a uspořádání. Zbavila se dalších „důležitých“ věcí – normálně jsem dokázala roztrhat a vyhodit některé své a dětí obrázky a podklady k návrhům a konzultacím, na které jsem měla špatné vzpomínky a které mě netěšili. Neskutečně se mi ULEVILO. A projevilo se to na atmosféře pokoje – kamarádka po dvou měsících nevěřila, že je ve stejném pokoji! Poté jsem ještě odpočívala a hloubala o svém životě. Když bolest zmizela, tak

Jsem nejdřív překutala záměr projektu Úklidu s lehkostí

Kde od té doby sdílím své vlastní zkušenosti, jak na nechuť k uklízení. Zejména, když bydlíte s někým, kdo prostě vaši potřebu mít uklizeno neopětuje a sotva uklidíte, tak do 5 minut byste mohli znova. Proto jsem se hlouběji věnovala tomuto tématu a uviděla, i zpětně, co takové uklízení umí udělat s kvalitou života!

A o tom vám více napíšu příště. Protože teď se s vámi chci podělit ještě o další plány a způsob, jak přišly.

Dostala jsem příležitost spolupráce

Se dvěma lidmi, kteří mi v minulosti přišli zajímaví – s další designérkou, kde jejím návrhům dávám technickou podobu, a architektem, kde jeho návrhům vdechuji krásu a jím navrženou atmosféru, a prý si tedy vždy musím přisadit i svůj názor… ;-) Každopádně naše diskuze mě baví.

Spolupráce s těmi dvěmi mě ohromě osvobodila – najednou jsem mohla mluvit o svém přístupu k této práci tak, jak mně je to vlastní – bylo mi nasloucháno, když jsem mluvila o pocitech, vývojových životních cyklech, potřebách těla a duše, jemnohmotných energiích, elektrosmogu, psychickém působení barev, že něco má být konkrétním způsobem, protože to tak cítím, i když pro to v daný čas logické vysvětlení nemám a mnohé další.

Úžasné! Inu, když se odstraní staré nánosy bránící v rozvoji, příležitosti přijdou samy. I ty, které jsou staré 2, 8, 16 let. Měla jsem sen od roku 2000. Proto

Co to šlo, užila jsem si advent

Adventní čas vnímám, jako prostor pro rozjímání, sebepoznávání, klid. I příroda a počasí nás navádí, abychom byli doma, v teple. Bohužel v této době jsou vystoupení dětí, vánoční večírky, uzávěrky projektů, chceme odcházet na Vánoce od čistého stolu, a ještě se kolikrát blázní s nakupováním. A v naší rodině je tou dobou pár narozenin a svátků. Je hodně těžké být ve vnitřním klidu.

Přesto jsem si řekla, že letos to zvládnu. Díky tomu jsem hodně načerpala – úklidem, odpočinkem, že jsem se nestresovala, co to šlo, a odmítala jsem dělat zbytečné věci. Bohužel se mi nepovedlo, chodit spát před 22 hodinou (tak příště). Přesto

Jsem v euforii!

Osobní i profesní, protože se mi podařilo, co jsem chtěla – našla jsem svou odvahu, a tak ujasnila své profesní téma – to je to mé adventní profesní znovuzrození, které jsem zmínila v minulém blogu.

A výsledkem (zatím) je:

ivakolarova-cz_prednaskovy-cyklus

Chcete se mnou zůstat ve spojení?

Nechte si zasílat mé občasné e-maily (1x za 2 týdny až 2 měsíce). Zadejte své jméno a e-mail do tohoto formuláře a klikněte na tlačítko odeslat:

Vážím si Vaší důvěry. Vaše údaje slouží pouze pro naši komunikaci. 
Odesláním formuláře mi dáváte Váš souhlas se zasíláním obchodních sdělení. Tento souhlas můžete kdykoliv odvolat. Více zde

Iva Kolářová

Návrhářka reDesignu interiérů,
stavební inženýrka s 15letou praxí,
která i vás naučí jak s lehkostí upravovat své interiéry, aby ony pak hýčkal vás. :)

Vypracuje vám NÁVRH interiéru nebo jeho dílčích úprav (tzv. reDesign), poskytne odborné KONZULTACE. Tato práce je její vášní přes 14 let.
Objednejte si Ivin e-book "9+1 tipů, jak ladit domov pro skvělý život" a proměňte své sny o krásném interiéru a spokojeném životě v každodenní realitu .
 
Ivě můžete napsat nebo se ji zeptat na iva@ivakolarova.cz
Používáte FB? Připojte se ke skupině Ladíme domov pro skvělý život.

Komentáře