2017 přeje úspěšnému dokončování

17-01-25_B_2017_preje_dokoncovani_fb_IvaKolarova.cz

Letos neplánujte nic nového, ale pokračujte v tom, co jste začali v minulých 9 letech. Není podstatné v jakém oboru a je-li to:

 • zaměstnání či podnikání,
 • služba (malování pokojů, poradenství),
 • on-line produkt (e-mailový seriál, který učí, jak se naučit uklízet s lehkostí),
 • nebo výrobek (zeleninové polévky pro firmy).

Důležité je, aby vše, čemu se věnujete plynulo, těšilo vás, přinášelo obohacení a zjednodušení života druhým lidem. Když tomu tak bude, tak energie tohoto roku vás podpoří, abyste úspěšně dokončili vše, co si nyní naplánujete. Toto vše dělejte, protože v sobotu 28.1.2017 začíná

Rok ohnivého kohouta

Kohout je zvíře velmi pracovité, má rád pravidla a řád, je zaměřené na detail, a tak mu chybí nadhled. Nadhled a řád mu zajistíte, když si co nejdříve připravíte svůj osobní a profesní plán na celý rok 2017 (jak na něj se dozvíte dále).

Ano, některé věci se dají naplánovat. Jiné vás budou překvapovat. Ale s tím vším vám pomůže plán a průběžné ladění vašeho domova a pracovního místa. Díky plánu udržíte směr a svůj záměr, čeho chcete daný rok dosáhnout. Ladění interiérů podpoří vaši vytrvalost, vnitřní sílu, zdraví a pomůže vás dostat se do nadhledu ve složitých situacích.

Letos nezačínejte nic nového

Neboť by vás to stálo zbytečně mnoho sil. Kohout je desáté zvíře ve 12 letém cyklu, který skončí začátkem roku 2020. Teď je ten správný čas sesbírat úrodu své práce z let minulých. Určitě toho nebylo málo, že?! Sepište si to teď, aspoň v bodech. Zvýrazněte to, co vám přineslo radost a dávalo smysl, když jste to dělali. S tímto pracujte při tvorbě svého plánu a zapište si to do svých poznámek, ke kterým se v životě čas od času vracíte. Protože radost a pocit naplnění, to jsou životní kvality, které nám dodávají vnitřní sílu a motivaci! Právě díky nim lidé nacházejí řešení pro úplně každou situaci a problém. Díky nim se lidé vyléčili z rakoviny, z nuly vybudovali svá profesní impéria a žijí šťastné životy (i když jsou „jen“ matkou v domácnosti).

Pokračujte v tom, co dělá vaší duši dobře

Tomu se letos věnujte, nejlépe naplno. Pokud z různých důvodů nemůžete, naplánujte si aspoň pár hodin týdně. A to ve stejný den a čas (to je nejlepší pro vytvoření návyku). Má to být činnost, která přináší obohacení:

 • vám, když to děláte,
 • a její výsledek druhým lidem. Energie ohně vás v tom podpoří.

Pokud si nevíte rady, napište mi na iva@ivakolarova.cz, nebo zavolejte na tel. 737 879 400, ráda vám pomůžu s ladění vašich plánů, vašeho vnitřní interiéru na štěstí a domova, aby vás podpořil.

U lidí, kteří mi důvěřují, umím vnímat životní potenciál a souvislosti všeho, co se v jejich životě odehrálo a může odehrát. Vidím v interiéru příčiny neúspěchů. Přichází mi nápady, jak prostředí vylepšit – s tím, co je k dispozici, případně s novým. Další informace o  konzultacích se dočtete zde >>

Dělejte vždy jednu činnost

Tento rok nepřeskakujte, jak opice od jedné věci ke druhé. Mějte důvěru, že vám nic neuteče. A až jednu věc dokončíte, bude ten správný čas na další činnost.

Přiznám se, že pro mě je nejtěžší se přizpůsobit této energii „postupovat po jednotlivých krocích“. Jsem kreativní, mám mnoho nápadů, vnímám spoustu souvislostí, chtěla bych všechno hned, mám vnitřní pnutí… Avšak od prosince jdu do toho a snažím se nepřeskakovat.

Když mi to jde, s úžasem zírám, jak se věci skládají a navazují na mnou udělané v minulých letech – díky tomu jsem dokázala vytvořit unikátní e-mailovou sérii 10 KROKŮ k uklizenějšímu domovu, kde propojuji úklid s poznatky z Feng-Shui, tradiční čínské medicíny, osobního růstu a používání krásy. Původně se to mělo týkat pouze ajen úklidu!!!

A jsou dny, kdy opět skáču (teda mnohem méně než dříve), a to zejména tehdy, když se objeví překážka – například, když nečekaně vedu dítě do školy, a to až na 10 hodinu (chápejte po 13h vyzvedávám). V ten den mi zásadně pomůže, když mám plán a vím, čeho chci na konci dne dosáhnout. Pak totiž vím, co si můžu dovolit vypustit.  ;-)

Naplánujte si rok 2017

Začněte od konce:

 • Když se v prosinci 2017 ohlédnete zpět: co uvidíte / jak se chcete cítit / co budete chtít od druhých slyšet?! Podle toho se rozhodněte pro svůj plán, a to…
 • po jednotlivých krocích,
 • nezačínejte nic nového,
 • dokončujte začaté v minulých 9 letech.
 • Dělejte věci pro druhé, ne kvůli penězům a slávě. Ty přijdou jako důsledek. ;-)

Než se do něčeho pustíte,

 • zjistěte si, co nejvíce informací.
 • Před zahájením spolupráce si domluvte jasná pravidla, nejlépe písemně.
 • Počítejte ve svém plánu, že budete kontrolovat po druhých jejich práci. Je příjemné důvěřovat, ale v roce 2017 se vyplatí prověřovat.

Věnujte se přípravě a detailům

 • Vyspecifikujte si, co chcete udělat, a to udělejte, co nejlépe. A až svého cíle dosáhnete, běžte si odpočinout, a pak se pusťte do další činnosti.
 • Ale nechtějte dokonalost, která neexistuje. Vaše touha po ní by vás vyčerpala a mohla zlomit.
 • Detaily budou rozhodovat o úspěchu, proto je vylaďte, co nejlépe.
 • A také o tom rozhoduje pravidelný odpočinek. Máte ho zahrnutý ve svém plánu?!

Prezentujte se

 • Kohout chce být viděn, proto ukazujte svou práci.
 • I zde se věnujte detailům!
 • Protože nechcete být jediným kohoutem, tak nezdůrazňujte jen sebe.

Problémy patří k životu

 • Řešte problémy, co nejdříve, ať se nerozrostou do neúnosné míry.
 • Letos se vyhýbejte konfliktům, pokud nechcete jít do marného boje, který vás připraví o čas, energii a radost.

Odpočívejte a plyňte

 • Uvádím to znovu, protože to je moc důležité pro vaše zdraví, náladu, úspěch, vztahy, lásku a rodinu. Chovejte se jako srdce, které pravidelně střídá aktivitu s odpočinkem, a díky tomu vydrží pracovat celý dlouhý lidský život.
 • A stejně, jako rytmus srdce plyne, tak se nechte unášet životem i vy. Překážky obcházejte a od konfliktů odcházejte.

V roce 2017 opravdu pečujte o domov

 • Je životně důležité, abyste měli domov, jako zázemí, jak vás to učím na tomto blogu a v e-booku 9+1 tipů, jak ladit domov pro skvělý život. Nebude-li totiž domov fungovat, nebude fungovat ani rodina a váš osobní i profesní život.
 • Pokud se o svůj domov postaráte, on pak bude hýčkat vás. :-)

Přeji vám, ať při svém ohlédnu v prosinci 2017 cítíte radost, štěstí, lásku, máte hojnost, čeho si přejete, a víte, že žijete život, který má smysl.

Iva K.

PS: Po celý rok vám budu k dispozici na iva@ivakolarova.cz, nebo telefonu 737 879 400, abych vám pomohla s vyladěním vašeho života a interiérů pro ŽIVOT.

Nastavit svůj plán na rok 2017 je nejlepší teď před 28.1.2017. Ale dá se to udělat kdykoliv v průběhu celého roku. Až budete chtít,

ozvěte se >> 

 

Iva Kolářová

Návrhářka reDesignu interiérů,
stavební inženýrka s 15letou praxí,
která i vás naučí jak s lehkostí upravovat své interiéry, aby ony pak hýčkal vás. :)

Vypracuje vám NÁVRH interiéru nebo jeho dílčích úprav (tzv. reDesign), poskytne odborné KONZULTACE. Tato práce je její vášní přes 14 let.
Objednejte si Ivin e-book "9+1 tipů, jak ladit domov pro skvělý život" a proměňte své sny o krásném interiéru a spokojeném životě v každodenní realitu .
 
Ivě můžete napsat nebo se ji zeptat na iva@ivakolarova.cz
Používáte FB? Připojte se ke skupině Ladíme domov pro skvělý život.

Komentáře